Drewno w roli głównej. Poznaj 3 pomysły na aranżacje salonu

Początek roku to nowe marzenia – o dalekiej podróży, przeprowadzce za miasto czy zmianie wyglądu wnętrza. O ile pierwsze dwa pomysły są nieco trudniejsze w realizacji, o tyle trzeci jest na wyciągnięcie ręki! Zobacz, jak za pomocą drewnianych wykończeń inspirowanych 3 stylami, stworzyć aranżacje, w których poczujesz się jak w zupełnie nowym miejscu.

Dlaczego to właśnie drewno pozwoli Ci spełnić marzenia o podróżach czy przeprowadzce? Jako symbol natury jest bowiem nieodłącznym elementem wielu stylizacji wnętrz. Gdzie więc może Cię przenieść? W same wyjątkowe miejsca! Na daleką północ Europy, do słonecznej Prowansji lub na spokojną wieś.

Odkryj północną Europę – urządź wnętrze w stylu skandynawskim

Na początku wybierz się na północy kraniec Europy. Skandynawowie uwielbiają ciepło, a że nie mają go na zewnątrz zbyt wiele, dbają o to, by ocieplić wnętrze domu za pomocą odpowiedniej kolorystyki i materiałów.

Ty też zainspiruj się stylem skandynawskim. Wiesz, że najważniejsze w nim jest właśnie drewno? Stanowi podstawę każdego pomieszczenia, a zwłaszcza salonów, sypialni czy kuchni. Występuje głównie na podłogach pod postacią naturalnych desek oraz na meblach. Zanim jednak zaczniesz wybierać odpowiedni sprzęt pasujący do stylu skandynawskiego, zastanów się nad wyborem parkietu.

Panele podłogowe we wnętrzach w stylu skandynawskim mają zazwyczaj ciepły, beżowy odcień. W bardziej nowoczesnych pomieszczeniach złocisty parkiet jest natomiast zastępowany deskami bielonymi. O tym, które z nich powinieneś wybrać, zależy efekt, jaki chcesz uzyskać – klasyczny czy bardziej współczesny.

Podoba Ci się podróż do Skandynawii? Przejrzyj wszystkie podłogi drewniane Dobre Dla Domu i znajdź deski, które według Ciebie najbardziej oddadzą klimat tamtego miejsca.

Poznaj słoneczną stronę Francji – zainspiruj się stylem prowansalskim

Od chłodu Skandynawii wolisz blask słońca? W takim razie czeka Cię znacznie krótsza podróż – na południe Francji. Jeśli zależy Ci na stworzeniu wnętrza inspirowanego Prowansją, wykorzystaj jasną, białą kolorystykę na meblach, ścianach czy dodatkach. Podłogi udekoruj natomiast drewnianymi panelami podłogowymi w żółtych kolorach, nieco ciemniejszych od tych pasujących do stylu skandynawskiego. Dlaczego? Dzięki nim wpadające do wnętrza światło nie będzie odbijać się od jasnej powierzchni, co jest bardzo ważne we wnętrzach wystawionych na intensywne działanie słońca.

W stylu prowansalskim liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Pamiętaj o tym w trakcie wybierania drzwi do każdego pokoju. One również – podobnie jak każdy inny mebel czy dodatek – powinny komponować się z wystrojem. Do prowansalskich aranżacji, w których dominują białe barwy, wybierz więc drzwi w tym samym kolorze. Zwróć także uwagę na ich konstrukcję. Francuzi z południa lubują się w owalnych kształtach, żłobieniach i ozdobnych klamkach. Szeroki wybór drzwi znajdziesz wśród drzwi Dobre Dla Domu.

Poczuj sielski klimat – stwórz aranżację w stylu rustykalnym

Uwielbiasz spokojny relaks za miastem? Nie musisz od razu szukać nowego domu na przedmieściach ani planować wakacji. Klimat sielskiej prowincji możesz stworzyć w swoim mieszkaniu.

Podobnie jak w trakcie dwóch poprzednich podróży, tak i tutaj drewno odgrywa kluczową rolę w aranżacji wnętrz. Tym razem jest go znacznie więcej. Bez względu na to, czy występuje w postaci jasnych czy ciemnych desek, zdobi ono nie tylko podłogi, lecz także ściany. Aby uzyskać efekt drewnianych, rustykalnych ścian, możesz ozdobić je panelami ściennymi. Postaraj się jednak nie przytłoczyć całej aranżacji i ułóż laminowane deski tylko na wybranych fragmentach powierzchni. Gdzie sprawdzą się najlepiej?

  • Zamontowane za kanapą, łóżkiem lub komodą będą pięknym tłem pozwalającym wyróżnić stojący przed nimi mebel;
  • Ułożone między szafkami kuchennymi nadadzą wnętrzu rustykalny charakter, a jednocześnie będą też funkcjonalnym zabezpieczeniem ścian przed woda;
  • Przyczepiono pojedynczo na wybranych fragmentach ścian mogą stworzyć nietypowe kompozycje lub być oryginalnym miejscem do zawieszania obrazów czy zdjęć.

Masz już swój pomysł na aranżacje drewnianych ozdób w stylu rustykalnym? Zobacz, jak wykorzystać do tego panele ścienne Dobre Dla Domu.

W stylu skandynawskim, w stylu prowansalskim lub w stylu rustykalnym – drewno zawsze w roli głównej

Choć to już koniec inspirujących pomysłów na piękne wnętrza, wielka podróż jeszcze jest przed Tobą! Teraz czekają Cię przygotowania do wycieczki. Spakuj do swojej „walizki” wszystkie najpotrzebniejsze informacje i ruszaj po przygodę. W organizacji wycieczki pomoże Ci strona Dobre Dla Domu, najlepsze biuro podróży w zakresie remontowania wnętrz