Dlaczego warto zdecydować się na garderobę na wymiar?

Garderoba na wymiar to wbrew pozorom nie tylko rozwiązanie do małych i ciasnych pomieszczeń – dzięki meblom wykonywanym na zamówienie możliwe jest ergonomiczne zaaranżowanie nawet dużych powierzchni. Warto bowiem wiedzieć, że indywidualny projekt mebli zawsze uwzględnia wymagania konkretnego klienta, a więc także jego upodobania i predyspozycje, co stanowi o przewadze nad meblami z marketu.

Garderoba na wymiar

Garderoba na wymiar czy z marketu?

Garderoba może zajmować specjalnie do tego celu przeznaczone pomieszczenie lub mieć formę pojemnej szafy wnękowej. W obydwu przypadkach mamy możliwość zakupu gotowych mebli z marketu lub zamówienia szafek na wymiar. Warto jednak wiedzieć, że wybierając meble z marketu, dostajemy produkt standardowy, wykonany wedle opracowanego szablonu, a więc uniwersalny i zwykle dość funkcjonalny. Jest to co prawda dobre pod względem ekonomicznym rozwiązanie, co nie zawsze idzie w parze z aspektem praktycznym.

Decydując się na meble na wymiar, mamy stuprocentową pewność, że zaprojektowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami szafki pozwolą stworzyć funkcjonalną i ergonomiczną przestrzeń. Indywidualny projekt zawsze uwzględnia specyficzne upodobania klienta, a także możliwości samej przestrzeni. Projektanci dążą do tego, aby maksymalnie wykorzystać każdy dostępny centymetr – co w przypadku mebli marketu jest praktycznie nieosiągalne.

Wykonywaniem mebli na wymiar zajmuje się firma AGMA Kuchnie z Gdańska. Korzystając z usług firmy, można liczyć na profesjonalne wsparcie zarówno przy urządzaniu garderoby, jak i przy projektowaniu szafy wnękowej. Warto dokładnie przemyśleć ilość potrzebnych półek i drążków ubraniowych oraz pojemnych szuflad. Nie można także pominąć montażu oświetlenia i dużych luster.

Szafa wnękowa czy garderoba?

Co do zasady, wspomniana wcześniej firma AGMA kuchnie wykonuje w Gdańsku garderoby na wymiar, jednakże inwestor musi dysponować wolną przestrzenią, którą można będzie zaaranżować specjalnie na ten cel. Jest to niebywale wygodne rozwiązanie – w garderobie pomieszczą się wszystkie ubrania, buty i dodatki, a dzięki odpowiednio zaprojektowanej zabudowie takie pomieszczenie łatwo jest utrzymać w porządku.

Alternatywą jest zamówienie szafy wnękowej na wymiar – wówczas wystarczy odrobina miejsca w pokoju czy też wiatrołapie. Również w tym przypadku klient ma możliwość swobodnego dostosowania konstrukcji do swoich potrzeb – na etapie projektowania można określić na przykład sposób otwierania drzwi, ilość i długość drążków ubraniowych, czy też liczbę półek i szuflad.

śr. ocena 0 / głosów 0