Dlaczego warto zdecydować się na duże przeszklenia we wnętrzu?

Duże przeszklenia to coraz powszechniej stosowane rozwiązania zarówno w domach prywatnych, jak i w firmach, czy lokalach użytkowych. Są kojarzone z wnętrzami nowoczesnymi, a same w sumie są ponadczasowe i uniwersalne. Jak wszystko, przeszklenia mają swoje wady, ale niosą za sobą wiele korzyści. W tym artykule skupimy się właśnie na zaletach, jakie niesie za sobą to rozwiązanie.

Przeszklona ściana w salonie

Duże przeszklenia = optymalny poziom oświetlenia

To, jak oświetlone jest wnętrze, ma ogromne znaczenie. W jasnych pomieszczeniach czujemy się lepiej, mamy dobry nastrój i więcej energii. W naszym klimacie to szczególnie ważne, ponieważ ciepłych i słonecznych dni, mamy niewiele, a więc trzeba łapać promienie, kiedy tylko się da. Takie wnętrza wpływają także na to, jak nam się pracuje. To dlatego, że promienie słońca poprawiają zdolności umysłowe. Właśnie dlatego duże przeszklenia idealnie sprawdzają się m.in. w biurowcach. Gwarantujemy, że pracownicy będą wykonywali swoje zadania w jeszcze lepszym humorze, a do tego będą pracowali wydajniej!

Zaletą dużych przeszkleń okiennych jest też to, że zmniejszą zapotrzebowanie na doświetlenia wnętrza sztucznym oświetleniem. Po pewnym czasie będzie mógł zaobserwować zmniejszenie rachunków za prąd. Mało tego, większa ilość naturalnego światła zamiast sztucznego, wpływ pozytywnie na nasze zdrowie.

Duże przeszklenia a trendy wnętrzarskie

Już od kilku lat można zauważyć, że w trendach wnętrzarskich królują jasne, minimalistyczne pomieszczenia i nic nie zapowiada się na to, aby się to zmieniło. Duże przeszklenia idealnie pasują właśnie do takich wnętrz – prostych i surowych. Oprócz tego doskonale uzupełniają przestrzenie w stylu loftowym, którego popularność również rośnie. Ten styl wnętrzarski charakteryzuje się stonowanymi kolorami i często wykorzystuje się w nim takie materiały, jak beton czy cegła.  Przeszklenia, które oferuje np. producent przeszkleń okiennych Promar Steel, mają wąskie, smukłe profile, które idealnie pasują do stylu loftowego. To dodaje pomieszczeniu jeszcze ciekawszego charakteru. Stalowe profile warto dopasować do innych dodatków w pomieszczeniu, aby wszystko wyglądało spójnie.

Duże przeszklenia w lokalach usługowych

Dla lokali usługowych niewątpliwą zaletą dużych przeszkleń jest to, że przechodnie mogą zobaczyć, co znajduje się w środku i jak prezentuje się wnętrze. Jeśli np. prowadzisz klimatyczną kawiarnię, takie okna stanowią reklamę samą w sobie. W ten sposób możesz zyskać wielu nowych klientów. To samo tyczy się innych lokali usługowych takich jak salony fryzjerskie czy salony kosmetyczne. Zdecydowanie wygląda to lepiej niż standardowe okna obklejone folią z reklamą. Jednocześnie duże przeszklenia podnoszą walory estetyczne wnętrza i sprawiają, że jest ono optycznie większe. Ta ostatnia zaleta okazuje się ważna szczególnie wtedy, kiedy lokal jest niewielki. Warto również dodać, że duże okna są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, ponieważ nie zawierają dużej ilości elementów, które trudno wyszorować.

Kiedy warto zdecydować się na duże przeszklenia w domu?

Duże przeszklenia w domu ograniczają nieco prywatność domowników. Jeśli więc nie chcesz, żeby Twoi sąsiedzi widzieli co się u Ciebie dzieje, lepiej się na nie decyduj. Zupełnie inaczej ma się sprawa, gdy mieszkasz w domku położonym daleko od innych budynków. Wyobraź sobie piękny sobotni poranek, gdy popijasz kawę i obserwujesz widoki za oknem. Duże przeszklenia sprawiają, że poczujesz się, jak w luksusowym hotelu. Możesz zdecydować się nawet na stworzenie całej ściany w tym stylu. Na specjalne zamówienie możesz także zamontować w niej wejście na taras. W ten sposób przeszklona ściana będzie  przedłużeniem tarasu lub balkonu. Takie przeszklenia świetnie prezentują się także w sypialni na górze, dzięki czemu możesz obserwować naturę prosto z łóżka. A jak wiadomo z wysokości widoki, są jeszcze lepsze! Zaletą posiadania dużych przeszkleń w domu jest również to, że wpada przez nie więcej światła. W ten sposób możesz dodatkowo dogrzać pomieszczenie, a tym samym zmniejszysz koszty ogrzewania.

śr. ocena 0 / głosów 0