Dlaczego warto posiadać mieszkanie z balkonem?

Planując zakup mieszkania, większość z nas szuka mieszkań z balkonem. W sezonie letnim chcemy wpuścić więcej powietrza do pokoju, a na wiosnę cieszyć się budzącą do życia naturą. Decydując się na mieszkanie w bloku rezygnujemy z posiadania własnego ogrodu. Jednak ładnie urządzony balkon z dużą ilością roślin i kwiatów z pewnością może dać nam namiastkę ogródka. Jakie zalety ma mieszkanie z balkonem?

Popyt

Deweloperzy zgodnie przyznają, że mieszkania z balkonem to bardzo dobra inwestycja i lokata finansowa. Nieruchomości z balkonem czy tarasem cieszą się dużym powodzeniem.

Mieszkania z balkonem o wiele łatwiej jest w przyszłości sprzedać i wynająć. Dla nas ważne jest, aby mieszkanie miało strefę do wypoczynku, dlatego każde z nich wyposażone jest w balkon, taras lub przydomowy ogródek – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z Gryf Development w Szczecinie.

Nie oznacza to oczywiście, że mieszkania bez takiego udogodnienia nie znajdą nabywców. Mieszkania bez balkonów często służą, jako mieszkania przejściowe – głównie na okres studiów lub dla osób, które częściej przebywają poza domem.

Strefa wypoczynku

Balkon często traktowany jest jako dodatkowy pokój letni. W sezonie letnim i wiosennym możemy się opalać, czytać książkę w otoczeniu zieleni czy słuchać muzyki. Jeżeli mamy to szczęście i dysponujemy dużym balkonem czy tarasem, możemy umieścić na nim meble wypoczynkowe, co pozwoli na przyjmowanie gości na świeżym powietrzu. Podczas imprez organizowanych w mieszkaniu, balkon okazuje się idealny dla osób palących, które nie muszą wychodzić przed blok, aby zapalić papierosa. Balkon to również doskonała przestrzeń na hodowanie własnych roślin i kwiatów.

Miejsce dla zwierząt domowych

Mieszkanie z balkonem to idealne rozwiązanie dla osób posiadających zwierzęta. Koty, psy czy króliki lubią przebywać na świeżym powietrzu, dlatego możemy dać im odrobinę wolności na naszym balkonie. W przypadku kotów konieczne jest zamontowanie siatki ze względów bezpieczeństwa. Dzięki niej nasz pupil nie wyskoczy i nie ucieknie. Przestrzeń, jaką zapewnia balkon pozwoli naszym czworonogom wygrzewać się na słońcu lub przewietrzyć, gdy w mieszkaniu jest za gorąco. Dlatego, jeżeli mamy zwierzęta domowe, warto skorzystać z oferty dewelopera i wybrać tanie mieszkania w Szczecinie z balkonem.

Funkcje przechowywania

Jeżeli w naszym bloku nie ma wózkarni a nasza piwnica jest zagracona, wówczas balkon staje się dobrym pomysłem na przechowanie roweru. Należy jednak pamiętać, aby zabezpieczyć rower przed mrozem i deszczem. Balkon sprawdza się również, jako chłodziarka. Jeżeli w naszej lodówce nie ma miejsca na potrawy, w zimie możemy przechowywać jedzenie na balkonie. Natomiast, gdy nasze mieszkanie jest małe i nie ma w nim wydzielonej pralni, możemy suszyć nasze pranie na świeżym powietrzu. Jak widzimy posiadanie balkonu ma bardzo wiele zalet, dlatego warto wybrać właśnie takie mieszkanie, by móc cieszyć się dodatkową przestrzenią, która spełnia tak wiele funkcji.

śr. ocena 5 / głosów 5