Dlaczego warto inwestować w meble z litego drewna?

Kiedy wybieramy meble do naszego domu, mieszkania, czy biura, w którym spędzamy wiele godzin dziennie, zależy nam nie tylko na odpowiednim designie, ale też na trwałości. Od jakiegoś czasu wraca moda na meble z litego drewna, które co prawda nie należą do najtańszych, ale z pewnością do najtrwalszych. W końcu w sklepach z meblami używanymi możemy znaleźć wiele starych, drewnianych mebli, które wyglądają jak nowe.

meble-drewniane

Projekt na indywidualne zamówienie

Meble drewniane kojarzą nam się przede wszystkim z elegancją i klasycznym stylem. Firmy zajmujące się stolarstwem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów, którzy są zainteresowani nie tylko takim designem. Solidne firmy świetnie orientują się w najnowszych trendach. Meble z litego drewna mogą być zaprojektowane na indywidualne zamówienie, idealnie dopasowane wymiarem do naszego wnętrza. Nikt nie lubi przecież niepotrzebnych wolnych przestrzeni, które mogą się pojawiać przy montażu mebli produkowanych masowo – nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć taki zestaw mebli, które doskonale będą pasowały wymiarem do naszej kuchni. A w wolnej przestrzeni gromadzi się kurz, który trudno jest usunąć. Meble z litego drewna zawsze są unikatowe, to meble z duszą. Pięknie podkreślone lakierem słoje zawsze są niepowtarzalne i mają swój urok.

Drewno – materiał uniwersalny

Drewno to materiał, któremu możemy nadawać naprawdę ciekawe kształty. Możliwe jest tworzenie różnych, pięknych detali, które dodają meblom uroku, na przykład ozdobnych listewek na drzwiczkach szafek. To jednak niejedyna kwestia uniwersalności. Drewno jest materiałem uniwersalnym, ponieważ doskonale łączy się z innymi materiałami – mówi nam przedstawiciel firmy KULENTY z gminu Ulan w województwie lubelskim. Meble z litego drewna świetnie prezentują się w klasycznych, zwykle ciepłych pomieszczeniach, gdzie na ścianach mamy farbę lub tapetę, ale także w nowoczesnych pomieszczeniach w chłodnym klimacie, gdzie ściany to po prostu czysty beton. Drewno wizualnie świetnie łączy się z kamieniem, czy metalem.

Świetnie wyglądają na przykład kuchenne meble drewniane z kamiennymi blatami, czy metalowymi detalami. Na drewnianych meblach doskonale prezentują się domowe rośliny, które poprawiają nasze samopoczucie, zwiększając ilość tlenu i zmniejszając ilość dwutlenku węgla. Na koniec warto dodać, że meble drewniane same regulują w sobie poziom wody, absorbują wilgoć i oddają jej nadmiar do otoczenia, a to dla nas także zdrowe. Nie musimy się też obawiać, że meble napęcznieją, czy zmienią swój wygląd pod wpływem wilgoci. Warto więc w nie inwestować z wielu powodów.

śr. ocena 5 / głosów 5