Dlaczego szafy przesuwne to idealne rozwiązanie dla małych metraży?

Małe mieszkania mają dużo zalet, między innymi niższe koszty zakupu, tańsza eksploatacja, przytulny klimat. Jeśli dobrze rozplanujesz przestrzeń, może być również bardzo funkcjonalne. Kluczem jest wybór odpowiednich mebli. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są szafy przesuwne. Dlaczego są tak często polecane do małych metraży? Jak wybrać idealny model? Podpowiadamy!

Szafa z przesuwanymi drzwiami

Zalety szaf przesuwnych

Jak tłumaczy Pan Janusz, specjalista z firmy Furnero: Szafa to jeden z podstawowych mebli, które muszą się znaleźć w każdym domu. Istnieje wiele, różnych modeli, jednak ze wszystkich dostępnych zdecydowanie największą popularnością cieszą się szafy przesuwne. To szczególnie popularne rozwiązanie wśród właścicieli mieszkań o małym metrażu. Nic w tym dziwnego. Są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Ich największą zaletą jest to, że zajmują mniej miejsca. Wynika to z tego, że nie potrzebują dodatkowej przestrzeni niezbędnej do otwarcia skrzydeł szafy. Dzięki temu dystans potrzebny między meblem, a pozostałymi elementami wyposażenia jest znacznie mniejszy. Ponadto, z powodzeniem może stanąć w wąskim korytarzu. Szafy przesuwne dostępne są w wielu, różnych stylach i rozmiarach – dwu-, trzy- a nawet czterodrzwiowe, dzięki czemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafy przesuwnej?

Wybierając szafę przesuwną, przede wszystkim zwróć uwagę na jej rozmiar. Pamiętaj, że przestrzeń, jakiej potrzebujesz to nie tylko wymiary mebla, ale również wolne miejsce przed nim, które pozwoli wygodnie stanąć i z niego korzystać. Jednocześnie, dzięki drzwiom przesuwnym potrzebujesz znacznie mniej wolnej przestrzeni, niż w przypadku tradycyjnych szaf, w których konieczne jest również zagospodarowanie miejsca na drzwi uchylne. W niewielkich pomieszczeniach każdy centymetr ma duże znaczenie, dlatego ważne jest optymalne dopasowanie szafy. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie wnęk i skosów, które może być ciężko zaaranżować w inny sposób.

Drugim, bardzo ważnym aspektem jest to, jak dany mebel wygląda w środku. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu chcesz postawić szafę, różnić się będzie jej rozkład. Przykładowo, szafa do sypialni powinna być wyposażona w półki i szuflady, które pozwolą na uporządkowanie ubrań, bielizny czy czystej pościeli na zmianę, natomiast w szafie do przedpokoju priorytetem będzie solidny drążek, który pomieści okrycia wierzchnie domowników i przybyłych gości.

Świetnym urozmaiceniem będzie również szafa przesuwna z lustrem. Lustrzane fronty pozwolą na przejrzenie się przed wyjściem z domu, tym samym znacznie ułatwiając przygotowania, ale również optycznie powiększą całe pomieszczenie. Ponadto, prezentują się bardzo elegancko i nowocześnie, co z pewnością nie jest bez znaczenia dla miłośników modnych aranżacji.  

śr. ocena 0 / głosów 0