Design drzwi wewnętrznych. Co jest dzisiaj modne?

Wybierając drzwi, mieszkańcy muszą zwrócić uwagę nie tylko na część zewnętrzną, widoczną z ulicy, ale też wewnętrzną. Drzwi w mieszkaniach stanowią ważny element aranżacji, który powinien współgrać z pozostałymi elementami (listwami, ramami okien i podłogą). Modne są szczególnie minimalistyczne wersje w kolorze bieli, beży lub imitacje drewna. Miłośnicy ekstrawaganckich rozwiązań mogą wybrać inne kolory, mając jednak na uwadze spójność z pokojem.

Drzwi wewnętrzne

Prostota i minimalizm

Ostatnimi czasy modnym modelem drzwi wewnętrznych są wersje białe lub z okleiną imitującą naturalne drewno. Pasują one do wnętrz w stylu skandynawskich i nadają przytulnego klimatu. Często pojawiają się też inne odcienie: beże, brązy czy kolory kremowe. Doskonale komponują się z naturalnymi tkaninami i materiałami, którymi odznacza się styl minimalistyczny. Pasują do drewnianych podłóg lub paneli imitujących drewniane deski. Drzwi wewnętrzne powinny mieć odcień analogiczny do podłogi i okien – tylko wtedy wzajemnie się dopełniają.

Drzwi do wnętrz w stylu industrialnym

Styl industrialny znajduje coraz więcej zwolenników. Minimalistyczne, acz surowe wnętrza są idealnie uporządkowane. Pojawiają się takie materiały jak metal, szkło, beton, sporadycznie drewno. Tworzywa wprowadzają do wnętrz klimat surowości, co doskonale komponuje się z minimalistyczną aranżacją. We wnętrzach industrialnych sprawdzą się designerskie i oryginalne drzwi wewnętrzne. Ascetyczne i proste formy, dominujące we wnętrzu, można przełamać nowoczesnymi drzwiami w kolorze popielatym lub antracytowym. Sprawdzą się też wersje z okleiną o barwie jasnego lub ciemnego betonu.

Jak dobrać drzwi do pomieszczeń?

Większość drzwi jest dobieranych pod względem kolorystyki lub przeznaczenia pomieszczenia. Powinny one korespondować ze stolarką okienną, listwami przypodłogowymi czy panelami podłogowymi, aby uzyskać spójność aranżacyjną i kompozycyjną. Niektórzy decydują się na odważne kolory, stanowiące kontrast do reszty pomieszczenia, np. czerwień, błękit czy zieleń. Niezmiennie w modzie są jednak stonowane i uniwersalne kolory, które będą pasować jednakowo do wzorzystych ścian, tradycyjnych mebli, a także pomieszczeń w stylu prowansalskim. Firma INTERMO LUBLIN posiada wszystkie możliwe egzemplarze drzwi wewnętrznych – od białej kolekcji INFINITY po minimalistyczną i ciemną LA LINEĘ.

Drzwi dobierać można też w inny sposób – do typu pomieszczenia – co uwidacznia się szczególnie w pokojach dziecięcych. W takich miejscach można zdecydowanie pozwolić sobie na luźniejsze podejście. Ciekawe rozwiązanie stanowią drzwi wewnętrzne różowe, szare, żółte lub nawet z dodatkami w postaci superbohaterów czy postaci z bajek. Aby drzwi do dziecięcego pokoju nie zaburzały harmonii reszty domu lub mieszkania, można zdecydować się na zróżnicowanie kolorów po obu stronach drzwi – kolorową wersję od strony pokoju dziecięcego i bardziej stonowaną od korytarza.

śr. ocena 0 / głosów 0