Czysta woda w Twoim domu

Czysta woda w domu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, musisz postarać się o filtr do wody. Na jaki się zdecydować, co wybrać? Wszystko zależy oczywiście od naszych potrzeb, jednak to nie jedyne kryterium. Pod uwagę należy także wziąć rodzaj wody, jaką mamy w naszym kranie.

Działanie filtra nie jest skomplikowane, opiera się na zatrzymywaniu zanieczyszczeń i pochłanianiu niekorzystnych dla zdrowia związków chemicznych, które znajdują się w wodzie z kranu.

Udoskonalona technika oferuje także filtry wody, które swoje działanie opierają na zasadzie odwróconej osmozy. Filtry zapewniają nam szeroki dostęp do wody bezpośrednio z kranu, jest ona czysta i nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla ludzkiego zdrowia. Ciekawostką jest także brak osadu, dzięki temu nasza armatura wygląda dobrze.
Woda płynąca w kranie w większości miast nadaje się do bezpośrednio użycia, jednak to kryterium nie zawsze jest spełnione. To nie woda jest zanieczyszczona, to rury, którymi woda zmierza do naszej baterii są wyeksploatowane. Czy woda ze studni nadaje się do bezpośrednio picia? Nie zawsze posiada ona korzystny skład, często znajdują się w niej różne osady, które pozostawiają zacieki.
Rynek jest obecnie nasycony różnymi modelami, wiele firm oferuje swoje produkty. Każdy chce udowodnić, że jego asortyment jest najlepszy. Jakie filtry obecnie wyróżniamy?

  • Filtry mechaniczne – zatrzymuje cząstki stałe (piasek, żwir), rdzę. Rodzaj ten jest bardzo odpowiedni do wody bardzo zanieczyszczonej, np. wody pobieranej ze studni.
  • Filtry węglowe – pochłaniają one chlor, a także związki organiczne. Węgiel aktywny pochłania wiele zanieczyszczeń.
  • Filtry odmanganujące oraz odżelaziające, jak sama nazwa zwa wskazuje, produkt pozwala na usunięcie z wody żelaza i manganu.
  • Filtry zmiękczające – z wody usuwany jest wapń i magnez.
  • Filtry, które wykorzystują zjawisko odwróconej osmozy – model jest bardzo dobry, usuwa wiele zanieczyszczeń, pierwiastków radioaktywnych, metale ciężkie oraz bakterie.

Kilka podstawowych słów o modelach, jednak jaki wybrać? Wybór filtra to duże przedsięwzięcie, wszystko zależy od tego czy jesteśmy podłączeni do sieci wodociągowej, czy korzystamy ze studni. Pod uwagę musimy wziąć także jakość wody, czy jest ona bardzo zanieczyszczona.
Wszystko doskonale wygląda, każdy może zdecydować się na dowolny model. Firmy prześcigają się w możliwościach swoich modeli. Każdy chce być lepszy od drugiego. Ciekawym połączeniem może być także dzbanek, który napełniamy wodą, przepływa ona przeważnie przez filtr węglowy i jest ona bezpośrednio zdatna do picia.
Zanim wybierzemy odpowiedni model dla siebie, zastanówmy się także nad kwestią finansową. Nie zawsze jesteśmy gotowi na tak duży wydatek, jednak możliwości jakie daje filtr jest on warty swojej ceny. Szybko zwrócą nam się wydane pieniądze, gdy kolejny raz wejdziemy do marketu i nie będziemy musieli zaopatrywać się w zgrzewki wody. Wystarczy kran i czysty kubek, aby ugasić pragnienie. Wiele korzyści, możliwości, których będą nam inni zazdrościć.

śr. ocena 5 / głosów 5