Na czym polega magia mebli kolonialnych?

Urządzanie domu jest dzisiaj ogromnym wyzwaniem. Możemy przebierać między stylami, a problemem jest nie brak towaru w sklepach, ale raczej jego nadmiar. Co więcej, coraz bardziej popularne stają się obecnie meble kolonialne. Chcemy nadać naszym wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, dlatego decydujemy się na meble z egzotycznych gatunków drewna.

Co wyróżnia meble kolonialne?

Meble kolonialne wykonane są z egzotycznych gatunków drewna, czyli palisandru, mahoniu, akacji czy mango. Głównym krajem ich produkcji jest Azja, a podstawowy wyróżnik to kolorystyka mebli. Drewno to wymaga specjalnego traktowania, dlatego należy je właściwie zakonserwować. Szczególnie zalecane jest woskowanie bądź olejowanie. Później zaś meble czyścimy przy użyciu delikatnych środków, np. na bazie mleczka z dodatkiem wosku. Staranna pielęgnacja pozwoli im zachować nieskazitelny wygląd.

Zalety mebli kolonialnych

Główną zaletą mebli kolonialnych jest ich solidność oraz wytrzymałość. Mogą mieć zarówno delikatniejsze kształty, jak i grubo ciosane formy, szczególnie efektownie prezentujące się w gabinetach czy biblioteczkach. Wielokrotnie przyjmują ciekawe wzornictwo i mocniejsze akcenty kolorystyczne, przez co same w sobie są ozdobą pomieszczenia, w jakim stoją. Meble kolonialne zawsze świetnie wyglądają i nadają wnętrzu prawdziwej klasy.

Gdzie nabyć meble w stylu kolonialnym?

Meble w stylu kolonialnym dostaniemy w wielu sklepach internetowych. Nie trzeba się obawiać zakupów w sieci, ponieważ są zupełnie bezpieczne i gwarantują znacznie bogatszy wybór produktów. Szukając mebli kolonialnych pamiętajmy, aby wybierać sprawdzone sklepy i najpierw dokładnie zapoznać się z ofertą, a dopiero pokonać dokonać zakupów. Indyjskie komody czy stoły bez wątpienia będą zdobić nasze wnętrza – mówi nasz rozmówca ze sklepu indyjskiego Ramadan.