Czym kierować się przy wyborze narzuty na łóżko?

Narzuta łączy w sobie dwie cechy – jest zarówno praktycznym dodatkiem do sypialni, który chroni łóżko oraz pościel przed osiadaniem kurzu, jak i stanowi ważny element dekoracyjny. Idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu i nieważny jest jego styl, bo bez problemu dopasujemy idealną narzutę zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. W jaki sposób dobrać narzutę na łóżko?

Narzuta na łóżko – idealny dodatek do każdej sypialni

Tekstylia tworzą wyjątkowy klimat w każdym pomieszczeniu. Dzięki nim możemy swobodnie zmieniać wygląd swojej prywatnej przestrzeni i dopasowywać go np. do nastroju oraz pory roku. Co więcej, to właśnie narzuty, kapy, koce, pledy oraz zasłony i akcesoria np. poszewki na poduszki sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i chcemy spędzać w nim czas.

Piękna i funkcjonalna narzuta sprawdzi się nie tylko w sypialni, ale także w salonie, gdzie możemy nią ochronić meble wypoczynkowe przed zabrudzeniem i dowolnie zmieniać charakter aranżacji np. pod względem kolorystycznym. Warto o tym pamiętać i otaczać się tekstyliami, aby móc zawsze wyczarować we wnętrzach wyjątkowy klimat – wyjaśnia specjalista z firmy Homello.

Czym kierować się wybierając narzutę na łóżko?

Dobrze dobrana narzuta na łóżko zdobi pomieszczenie i prawidłowo spełnia swoje zadanie. Podczas jej wyboru warto brać pod uwagę zarówno kolorystykę oraz wzór, jak i bardzo ważną jakość, która decyduje o tym, że narzuta przez długi czas nie straci swojego kształtu oraz atrakcyjnego wyglądu.

Dopasowanie pod względem kolorystycznym jest bardzo ważne. W neutralnych i stonowanych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na zastosowanie np. wzorzystej narzuty, jednak w przypadku wnętrz, w których królują już kolory i wzory, lepiej postawić na stonowane i jednolite pod względem kolorystycznym tekstylia. Narzuty mogą mieć także różną fakturę, która również spełnia ważną funkcję dekoracyjną.

Równie ważny jest rozmiar narzuty. Zbyt mała narzuta nie będzie spełniała swojej funkcji ochronnej i nie będzie dobrze prezentowała się na łóżku, a zbyt duża, będzie źle się układała i ciągnęła po podłodze.

Narzuta powinna okrywać łóżko, jednak nie może być zbyt cienka, bo trudno będzie ją rozłożyć i wygładzić. Rodzaj materiału jest wyjątkowo ważny także ze względów praktycznych, bo narzuta tak samo, jak i inne tekstylia wymaga dbania o jej czystość. Pranie narzuty nie jest obecnie problemem, bo większość dostępnych w sklepach z tekstyliami produktów cechuje wyjątkowa łatwość w czyszczeniu ze względu na zastosowanie nowoczesnych materiałów.

śr. ocena 5 / głosów 5