Czy warto zdecydować się na pościel satynową?

Pościel stanowi bardzo ważny element każdej sypialni, który powinien być dobrany adekwatnie do stylu aranżacji. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak materiał, sposób zapięcia, własne upodobania i predyspozycje oraz komfort użytkowania. Pościel satynowa stanowi jeden z najpopularniejszych typów. Cechuje się połyskiem i elegancją, nadaje sypialni bardzo szykowny wygląd. Mimo kilku wad jest wciąż chętnie wybierana przez domowników.

Kobieta w satynowej pościeli

Zalety pościeli satynowej

Pościel satynowa jest niezmiennie wykonywana z tworzywa najlepszej jakości, co przedkłada się na jej trwałość i wytrzymałość. Nawet wielokrotne prania i kilka lat użytkowania nie zniszczy satyny – zachowa swoje pierwotne właściwości oraz nasyconą kolorystykę. Największą zaletę pościeli satynowej stanowi jej faktura. Jest przyjemna w dotyku, miękka i delikatna. Stwarza wrażenie eleganckiej oraz luksusowej. Daje niezwykły komfort, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy domownik potrzebuje uczucia rześkiego chłodu na skórze. 

Czy satyna ma wady?

Pościel satynowa, jak każdy inny typ, ma również kilka wad. Jedną z nich jest jej stosunkowo wysoka cena. Najlepiej zakupić tekstylia za wyższą kwotę, ponieważ tylko wtedy można być pewnym ich jakości i doskonałych właściwości. Satyna należy do materiałów stosunkowo rozciągliwych, dlatego należy jej unikać szczególnie wtedy, gdy domownicy posiadają w mieszkaniu zwierzęta. Pościel nie jest również polecana na chłodne zimowe noce, gdyż satyna nie ogrzewa użytkownika, a raczej chłodzi. W takim wypadku lepiej sprawdzi się bawełna. 

Owe wady są jednak minimalne i śladowe. Pościel satynowa jest niezmiennie jednym z najpopularniejszych typów pościeli.

Pielęgnacja pościeli satynowej

Pościel satynowa jest stosunkowo łatwa w pielęgnacji. Należy ją prać i użytkować zgodnie z zaleceniami producenta. Częste prania nie zaburzą jej faktury, koloru i miękkości. Satyna wymaga jednak delikatnego i odpowiedniego prasowania w konkretnej temperaturze, ponieważ jest narażona na trwałe zgniecenia. Nie powinno się jej suszyć w mechanicznych suszarkach. Taki typ osuszania może zniszczyć tkaninę i zaburzyć jej właściwości. Utraci wtedy swoją trwałość oraz połysk.

Alternatywa dla satyny

Doskonałą alternatywą dla pościeli satynowej jest podobna i coraz popularniejsza bawełna satynowa, czyli specjalna pościel łącząca w sobie dwa materiały: bawełnę i satynę. Ten typ ma cechy obu tekstyliów, czyli połysk i elegancję satyny oraz trwałość, uniwersalność i komfort użytkowania bawełny. Można ją odnaleźć w hurtowni pościeli Aliss, szczególnie wśród pościeli przeznaczonej do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Planując zakup najlepiej kierować się opiniami klientów oraz wysoką jakością materiału. Zaletą sklepów i hurtowni internetowych jest zwykle niższa cena w porównaniu do sklepów stacjonarnych.

śr. ocena 0 / głosów 0