Czy tapety są odpowiednie do każdego rodzaju wnętrz?

Tradycyjne tapety, które w ofercie sklepów z materiałami wykończeniowymi dostępne są od wielu lat, nie nadają się do każdego rodzaju wnętrza. Stąd całkiem słuszne przekonanie, że mimo ogromnej popularności, nie stosuje się ich we wszystkich pomieszczeniach. Co innego, gdy chodzi o unowocześnione ich wersje. Dziś odpowiednią tapetą można wzbogacić zarówno salon, jak i kuchnię czy łazienkę. Trzeba tylko wiedzieć, na jaki jej model się zdecydować.

tapety do wnetrz nowoczesna tapeta

Zalety aranżacyjne nowoczesnych tapet

Współczesne tapety są dostępne w zaskakująco szerokiej ofercie. Charakteryzuje je niesamowite bogactwo dekoracyjne. Żadna farba nie jest w stanie tak pięknie ozdobić ściany. Poza tym tapety eliminują niedoskonałości powierzchni, którą przykrywają. Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, w którym nie ma gładzi – tapeta jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niej zamaskujesz różne pęknięcia, a nawet nierówności.

Poza tym, kolekcje nowoczesnych tapet są dziś bardzo rozbudowane. Nie brakuje wśród nich modeli o konkretnych właściwościach.

Proponujemy tapety różnych kolekcji. Przykładowo te z London Art, powstają przy współpracy wielu specjalistów z branży. Między innymi cenionych projektantów, artystów, a nawet tatuażystów. Oferowane przez nas okładziny ścienne charakteryzują piękna gra barw i wysoka jakość wykonania. Niektóre modele są też odporne na działanie wilgoci

– mówi przedstawiciel salonu wyposażenia wnętrz Mikołowska51.

Dostępne na rynku rodzaje tapet

Najnowocześniejsze są tapety wykonane z włókna szklanego, które doskonale wręcz zakrywają wszelkie nierówności podłoża. Odporne na wilgoć i działanie wody sprawdzają się w łazienkach i kuchniach. Niestety, ich ewentualny demontaż jest bardzo czasochłonnym zajęciem. 

Wysoką odpornością cechują się też tapety winylowe. Nie ma przeciwskazań, by montować je w pomieszczeniach narażonych na zabrudzenia. Takie modele można bowiem szorować nawet przy użyciu silnych środków czyszczących. Ich dodatkowym atutem jest to, że nie płowieją, bo są bardzo odporne na działanie promieni słonecznych.

Z kolei klasyczne tapety papierowe są dość tanie, ale niestety mało wytrzymałe i niezbyt reprezentacyjne. Zupełnym ich przeciwieństwem są modele tekstylne, uznawane za szlachetne materiały wykończeniowe. W trakcie ich produkcji sięga się między innymi po len, bawełnę, a nawet jedwab.

Jeśli chodzi o wzory, najmodniejsze są dziś motywy botaniczne i florystyczne. Równie interesujące wydają się jednak tapety geometryczne i tak zwane fototapety. Te ostatnie dają wrażenie głębi i stanowią bardzo mocny akcent dekoracyjny w mieszkaniu.

śr. ocena 5 / głosów 4