Czy sztuczna choinka może wyglądać jak żywe drzewko?

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia wiele osób zastanawia się, jakie drzewko świąteczne wybrać. Chociaż żywe choinki tworzą niesamowitą atmosferę, to jednak mają swoje minusy. Dlatego wiele osób decyduje się na sztuczne iglaki, które nie tylko są praktycznie, ale także można wykorzystać je w kolejnych latach. Jednak czy taka sztuczna choinka może wyglądać jak żywa? Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, aby wybrać piękne drzewko.

sztuczne choinki

Sztuczne choinki — wybór dostępny na rynku

Oferta sztucznych drzewek świątecznych jest obecnie bardzo szeroka. Producenci dokładają wszelkich starań, aby wykonać modele uwzględniające najdrobniejsze detale. Nie bez znaczenia jest także użycie specjalnych materiałów, które mają wpływ na estetykę produktów. Co więcej, wiele firm oferuje sztuczne choinki, które imitują różne gatunki iglaków. Różnią się one między innymi wyglądem igliwia. Wśród najpopularniejszych drzewek na rynku wymienia się przede wszystkim:

  • świerk,
  • jodłę,
  • sosnę,
  • tuje.

Część produktów dostępna jest z dekoracjami. Na rynku dostępne są także modele, na których umieszcza się sztuczny śnieg lub szyszki. Te do złudzenia przypominają prawdziwe choinki. Jedną różnicą jest fakt, że są one zdecydowanie trwalsze niż prawdziwe drzewko.

Sztuczne choinki na pniu — nowy trend, który staje się coraz popularniejszy

Bardzo trudno wyobrazić sobie okres świąteczny bez choinki. Jej obecność wpływa na wyjątkową atmosferę i sprawia, że wnętrze staje się przytulne. Można jednak zauważyć, że coraz mniej osób decyduje się na prawdziwe drzewka — głównie ze względów praktycznych. Co więcej, sztuczne choinki z roku na rok charakteryzują się lepszą jakością. Dlatego niektóre z nich do złudzenia przypominają żywe drzewka, co wpływa na ich popularność.

Nowoczesne drzewka świąteczne produkuje się z wykorzystaniem specjalnych technologii. Dzięki nim można osiągnąć np. efekt cieniowanych igieł. Najnowszym trendem są sztuczne choinki, które mocuje się na prawdziwym pniu, którego dół jest zawinięty w jutowy worek. Taki zabieg sprawia, że produkt jeszcze bardziej przypomina prawdziwe drzewko – zauważa ekspert z firmy VIRPOL.

Co sprawia, że tak wiele osób decyduje się na sztuczną choinkę? Główną zaletą jest przede wszystkim jej trwałość. Jednorazowa inwestycja sprawia, że zyskuje się produkt, który można wykorzystać przez kilka kolejnych lat. W przypadku żywej choinki zazwyczaj pojawia się problem związany z utrzymaniem porządku w domu i jej utylizacją.

Na co zwrócić uwagę, wybierając sztuczną choinkę?

Decydując się na sztuczne drzewko, warto pamiętać, że ma być ono ozdobą wnętrza. Dlatego warto stawiać na produkty naprawdę dobrej jakości. Zazwyczaj są one kilkadziesiąt złotych droższe, jednak ich zaletą jest trwałość. Zazwyczaj można dopasować kolor choinki do własnych oczekiwań. Na rynku dostępne są klasyczne ciemnozielone iglaki, ale także modele srebrzone, czy ozdabiane imitacją śniegu.

Przed zakupem choinki warto ustalić jej wysokość. Sztuczna choinka może mieć nawet do 2,3 m wysokości. Najpopularniejsze są jednak 120 i 160 cm, które idealnie pasują do każdego wnętrza.

śr. ocena 0 / głosów 0