Czy dekoracyjne płyty betonowe izolują i wyciszają ściany?

Beton architektoniczny to materiał wszechstronny, estetyczny i wytrzymały. Jest odporny na działanie ognia, na ścieranie oraz na wilgoć i wodę. Okazuje się jednak, że jego wyjątkowość sięga znacznie dalej. Sprawdza się bowiem wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność uzyskania efektów izolacji akustycznej. Co warto wiedzieć o tym konkretnym parametrze?

Dekoracyjne płyty betonowe

Dekoracyjne płyty betonowe – izolują akustycznie

Płyty betonowe mają stosunkowo atrakcyjną cenę, a ponadto pozwalają wyciszyć budynek i poszczególne pomieszczenia. Jako dekoracyjny i praktyczny materiał budulcowy stanowią dodatkową izolację ścian wewnętrznych lub zewnętrznych.

Jeśli więc zależy Ci na tym, by do poszczególnych przestrzeni nie docierały zbędne hałasy, rozważ zastosowanie płyt z betonu architektonicznego.

Płyty elewacyjne z betonu architektonicznego – doskonałe do centrów miast

We współczesnym budownictwie stawia się dziś na nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Nic więc dziwnego, że sporym zainteresowaniem cieszą się płyty elewacyjne z betonu architektonicznego.

Te dostępne w ofercie BTB Beton Architektoniczny Sp. z o.o. wyróżniają się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Zewnętrzna część ścian domów i budynków, na której umieszczono płyty betonowe, pozwala utrzymać wewnątrz przyjemny chłód latem i ciepło zimą. 

Minimalna grubość takich płyt wynosi 5 mm, a ciężar to około 11 kg/m². Klient ma do wyboru płyty porowate lub gładkie – w zależności od preferencji.

Płyty z betonu do wnętrz

Ciekawym rozwiązaniem będą płyty betonowe do wnętrz. To elementy, które cechują się nie tylko wspaniałymi walorami estetycznymi, ale też doskonałą izolacyjnością.

Oprócz tego, że stanowią efektowną ozdobę ścian, to oddzielają od siebie pomieszczenia dźwiękowo. Dzięki temu znajdują zastosowanie zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. W tego typu nieruchomościach często zachodzi bowiem potrzeba dodatkowego odseparowania od siebie części dziennej od sypialnej.

Dzięki płytom betonowym do wnętrz ktoś, kto chce zasnąć w sypialni, nie będzie budzony przez telewizor za ścianą. Ale nic nie stoi też na przeszkodzie, by płyty z betonu zastosować w przestrzeniach biurowych. To bardzo trafna opcja zwłaszcza gdy chce się oddzielić akustycznie część ogólną od recepcyjnej.  

Co ważne, elementy tego typu dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Można je zatem dopasować idealnie do danego wnętrza.

śr. ocena 0 / głosów 0