Czy betonowe wnętrza mogą być przytulne?

Beton kojarzy się z chłodem i surowością. Przez lata był to materiał niedoceniany jako element dekoracyjny – pełnił jedynie funkcję praktyczną. Okazuje się jednak, że betonowe wnętrza mogą być przytulne! Szarą prostotę betonu można przełamać dowolnymi dodatkami, a także, zamiast całościowych betonowych wnętrz, zdecydować się jedynie na betonowe dodatki: blaty, doniczki, świeczniki, lampki lub inne akcesoria.

Przytulne, betonowe wnętrze

Sprawdźmy, czy betonowe wnętrza mogą być przytulne i jak osiągnąć proste, piękne i uniwersalne wnętrze z wykorzystaniem betonowych elementów wyposażenia.

Przytulny dom z betonu

Ściana z betonu? Oczywiście! W pierwszej kolejności przedstawiamy rozwiązanie najbardziej spektakularne i odważne. Ściana wyłożona betonowymi płytami sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu i w każdym pomieszczeniu: pokoju dziennym, sypialni, a nawet kuchni i łazience. To, jaki efekt osiągniemy, zależy od dodatków. W dużym salonie taka ściana może być głównym elementem wystroju. Możemy zdecydować się na industrialny wystrój, jeśli jednak w pokoju dziennym chcemy mieć kanapę lub fotele – koniecznie jak najbardziej miękkie, z dużą ilością poduszek. Wówczas surowe wnętrze będzie miejscem, w którym z przyjemnością będziemy spędzać czas. Podobnie w sypialni – betonowa ściana nad łóżkiem nie będzie sprawiała wrażenia chłodu, jeśli łóżko będzie duże, drewniane lub tapicerowane, z mnóstwem poduszek i koców.

Drewno doskonale uzupełni beton także w kuchni i łazience. Drewniane meble są ponadczasowe, a jednocześnie zawsze dodają pomieszczeniom przytulnego charakteru. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy zdecydować się na ciężkie, klasyczne meble (szczególnie w dużych, otwartych pomieszczeniach) lub lekkie, które złagodzą ciężkość betonu. Do tego koniecznie rośliny – te zielone w połączeniu z naturalnymi odcieniami drewna i szarością będą zawsze strzałem w dziesiątkę.

Betonowy blat do kuchni lub jadalni

A jeśli nie odważymy się na betonową ścianę? Betonowy blat kuchenny będzie nie tylko praktyczny, ale również wysoce estetyczny. W połączeniu z drewnem wnętrze stanie się eleganckie i przytulne, a jednocześnie wyjątkowe. Szarość betonu jest na tyle uniwersalna, że betonowy blat można połączyć z frontami meblowymi w dowolnym kolorze, zarówno wszelkich odcieniach drewna, jak i bieli oraz innych, nawet wyrazistych kolorach. Szczególnie dobrze beton komponuje się z zielenią, a z jasnymi dodatkami sprawi, że wnętrze będzie wyglądało czysto i świeżo.

Poza tym nie tylko będzie wyglądało na czyste – naprawdę takie będzie. Betonowe blaty są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, a zaimpregnowane nie odbarwiają się, zachowując swój nienaganny wygląd przez wiele lat. Jednocześnie na betonowy blat możemy zdecydować się nie tylko w kuchni, ale również w salonie, wybierając okrągły lub kwadratowy stolik kawowy, wykonany właśnie z betonu oraz innych materiałów (drewna, metalu). Stoliki oraz inne elementy wyposażenia wnętrz wykonane z betonu architektonicznego znajdziemy w ofercie SBA Design.

Betonowe gadżety i lampy – jako dodatek do przytulnych wnętrz

Nowoczesne, wyposażone w drewniane, szklane i metalowe elementy wyposażenia wnętrza doskonale uzupełnią betonowe dodatki. Możemy zdecydować się na całkiem sporo betonowych akcesoriów, nie tracąc nic na przytulności. Na co warto postawić? Przede wszystkim betonowe lampy, które doskonale uzupełnią industrialne wnętrza, a tym bardziej klasycznym nadadzą wyjątkowego charakteru. Możemy zdecydować się zarówno na lampy wiszące, jak i stojące. Te stojące mogą mieć miękki klosz i podstawę wykonaną z betonu – doskonałe połączenie surowości i ciepła. Wiszące to przede wszystkim betonowe klosze, które sprawdzą się w wysokich wnętrzach – wówczas nie przytłoczą swoim ciężarem.

Dowolne pomieszczenie możemy uzupełnić o betonowe doniczki na kwiaty (wspominaliśmy już, że beton i zieleń doskonale się ze sobą łączą?), mydelniczki, misy, popielniczki, a nawet betonowy zegar. Wyjątkowego ciepła nadadzą betonowe świeczniki oraz ramki na zdjęcia, a na szczególną uwagę zasługują betonowe ramki i gadżety z mchem. Co więcej, betonowe dodatki występują w kolorach: bielonym, jasnym szarym, ciemnym szarym, a także antracycie. Dzięki temu ich kolorystykę można dopasować do dowolnego wystroju.

Biokominek – bo czy może być coś bardziej przytulnego?

Nic tak nie dodaje ciepła i przytulności wnętrzu jak kominek. Nie zawsze istnieje możliwość montażu kominka na drewno – w bloku jest to niemożliwe. Możemy jednak zdecydować się na biokominek, który można postawić w dowolnym miejscu, bez konieczności podłączenia do komina. Taki kominek nie emituje szkodliwych dla zdrowia substancji, nie wytwarza popiołu, a jednocześnie daje ciepło. Jednocześnie prawdziwe płomienie łagodzą surowy wygląd betonu – dlatego wieczory spędzane przy betonowym biokominku z pewnością będą wyjątkowe. W końcu piękno tkwi w prostocie.

śr. ocena 0 / głosów 0