Co zrobić, aby meble nie rysowały podłogi?

Przemeblowanie, a nawet przesuwanie mebli podczas codziennego użytku może sprawić, że porysujemy podłogę – niezależnie od tego, czy wykonana jest z paneli podłogowych, czy z drewna. Nie wygląda to estetycznie i z biegiem czasu podłoga ulega uszkodzeniu, a jej wymiana to spory wydatek i kłopot. Na szczęście istnieje bardzo łatwy, szybki i tani sposób na zabezpieczenie podłogi przed zarysowaniem.

podkładki filcowe

Podkładki samoprzylepne

Najlepszym produktem, który zabezpieczy Twoją podłogę przez zarysowaniem są podkładki samoprzylepne. Są one wykonane z tkaniny filcowej, a także kleju zabezpieczonego taśmą. Podkładki filcowe występują w różnych średnicach i ilościach w paczce. Są niesamowicie tanie, ponieważ opakowanie podkładek samoprzylepnych w Internecie, np. w sklepie Najder to koszt zaledwie 2 zł, warto więc zakupić kilka opakowań, aby podkleić meble, które będą ulegać przesuwaniu. Podkładki umożliwią bezpieczne i bezgłośne przesuwanie nawet największych mebli, ale również krzeseł, lamp czy innego rodzaju dekoracji. Jest to więc rozwiązanie wygodne i uniwersalne. Nie ma obaw, że stopki mebli zetkną się z podłogą i ją porysują. Przesunięcie ciężkiego mebla będzie też w Twoim zasięgu, bez pomocy drugiej osoby.

Jak wygląda montaż podkładek samoprzylepnych?

Montaż samoprzylepnych podkładek jest dziecinnie prosty. Aby odpowiednio zabezpieczyć podłogę, należy na początek dobrać odpowiedni kształt i rozmiar podkładek. Jest to istotne, ponieważ wystające krawędzie po pierwsze nie będą się estetycznie prezentować, a po drugie – będą miejscem, w którym zbierze się kurz i brud. Po dobraniu i zakupie właściwego rozmiaru i kształtu podkładek, musimy dokładnie oczyścić miejsce, w którym je przykleimy (absolutnie nie przyklejamy podkładek na przybrudzone czy zakurzone powierzchnie, ponieważ nie przykleją się dobrze i nie będą pełnić swojej funkcji). Najlepiej jest oczyścić powierzchnie środkiem chemicznym, aby dodatkowo je odtłuścić. Podkładki samoprzylepne posiadają z jednej strony klejącą warstwę, którą po prostu przyklejamy na oczyszczone miejsce.

Dlaczego warto wybrać podkładki filcowe pod meble?

Samoprzylepne podkładki filcowe jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Stanowią najszerszą grupę akcesoriów do zabezpieczania mebli i podłóg. Umożliwia to spilśniony materiał filcowy – dzięki niemu można łatwo i bezpiecznie przesuwać meble. Filc w podkładkach jest najczęściej mieszanką wełny naturalnej i materiałów syntetycznych, które zwiększają trwałość produktu. Bardzo łatwy jest nie tylko montaż, ale również zdejmowanie podkładek. Jeśli będziemy chcieli ją wymienić, wystarczy odkleić starą i zamontować nową podkładkę samoprzylepną. Podkładki filcowe, poza występowaniem w różnych kształtach i rozmiarach, mają również różne barwy – dzięki czemu możemy je z łatwością dopasować do kolorystyki naszych mebli.

śr. ocena 5 / głosów 1