Co sprawia, że szafy antyczne stały się znów tak pożądane we wnętrzach?

Stare meble mają w sobie duszę. Do tego są solidnie wykonane – skoro przetrwały kilkadziesiąt, albo nawet kilkaset lat w dobrej formie, z pewnością wytrzymają drugie tyle. To sprawia, że szafy antyczne znów są pożądane. Szczególnie że wyjątkowego klimatu nie nada wnętrzu żaden nowoczesny mebel, a jednocześnie taką szafę łatwo wkomponować w minimalistyczne współczesne wnętrze.

Antyczna szafa

Sprawdź, co takiego mają w sobie antyczne szafy, a także, w jaki sposób zaaranżować nowoczesne wnętrze, aby doskonale pasowała do niego szafa z minionych wieków.

Antyczne szafy – piękne i funkcjonalne

Antyki nadają wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. A odrestaurowane meble antyczne w niczym nie przypominają staroci – wystarczy tylko spojrzeć na propozycje Antyki Sijka z Czerska, aby przekonać się, jak piękne mogą być kilkusetletnie meble! Jednocześnie, meble np. w stylu Biedermeier, oprócz tego, że były wykonane z najwyższą starannością, miały być meblami praktycznymi. To sprawiało, że szafy były zarówno ozdobą, jak i praktycznym miejscem do przechowywania. I tak może być dziś, w nowoczesnych wnętrzach, jeśli tylko antyczną szafę odpowiednio wkomponujemy w pomieszczenie.

Jak zaaranżować wnętrze, aby pasowała do niego antyczna szafa?

Co najważniejsze, jeśli nie chcesz, aby wnętrze sprawiało wrażenie przytłoczonego ciężkimi i solidnymi meblami, postaw jedynie na jeden antyczny element. Może to być właśnie szafa, która stanie się najważniejszym elementem wystroju. Aby mebel nie wyglądał dosłownie jak wyjęty z innej epoki, uzupełnij pomieszczenie o stylowe i stare przedmioty dekoracyjne: zegar, antyczny kufer podróżny, świecznik lub dywan. Możesz również postawić na dodatki stylizowane: klasyczne lub w stylu empire, w zależności od tego, w jakim stylu jest antyczna szafa. I to wszystko – bo najlepszym tłem dla wiekowej szafy jest właśnie minimalistyczny wystrój. Takiemu wnętrzu nic więcej nie potrzeba.

Antyczna szafa to zakup na lata

Lite drewno i prawdziwa rzemieślnicza robota. Do tego nowoczesna konserwacja, choć z wykorzystaniem unikalnych technik. To przepis na mebel, który przetrwa w niezmienionej formie przez dziesiątki, a nawet setki kolejnych lat. Dlatego antyczne szafy stały się znów tak pożądane we wnętrzach: są piękne, solidnie wykonane, a co więcej, jest to inwestycja na lata. Nadają wnętrzu niepowtarzalnego, romantycznego klimatu dawnych lat. Niosą ze sobą historię i nie pozwalają przejść obok obojętnie, a jednocześnie doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje. Czego więcej chcieć od mebla?

śr. ocena 0 / głosów 0