Co obejmuje generalny remont mieszkania i jak go zaplanować?

Generalny remont mieszkania obejmuje szereg prac związanych z odnowieniem konstrukcji budynku oraz wszystkich instalacji. Aby do dobrze zaplanować, warto sporządzić wcześniej listę i kosztorys niezbędnych prac, a także przygotować swój budżet na nieprzewidziane wydatki. Oszacowanie kosztów inwestycji powinno uwzględniać koszty remontu oraz cenę nieruchomości. 

Generalny remont mieszkania

Jakie prace obejmuje remont generalny?

Generalny remont nieruchomości obejmuje prace związane ze skuwaniem tynków i podłoża, wymianą podzespołów instalacji biegnących wewnątrz budynków, a także z montażem nowej stolarki okiennej. Kompleksowe remonty mieszkań polegają zatem na doprowadzeniu nieruchomości do stanu surowego, a następnie ich wykończeniu wedle woli inwestora oraz przygotowaniu lokalu do zamieszkania.


Jak zaplanować remont generalny?

Plan remontu powinien uwzględniać listę prac podzielonych na etapy oraz harmonogram realizacji. Dobrze przygotowany plan pozwoli na terminowe umawianie podwykonawców do każdego etapu, a także na wywiązywanie się z obowiązków wynikających z umowy kredytowej z bankiem.

Remont nieruchomości powinien być zaplanowany już na etapie oględzin mieszkania. Do finalnych kosztów inwestycji oprócz ceny za metr kwadratowy należy koszt wykończenia i adaptacji wnętrza. Warto zatem dokonywać oględzin z fachowcami, którzy ocenią stan techniczny nieruchomości, a następnie wykonają kosztorys prac remontowych. Planując inwestycję na terenie Mazowsza, warto skorzystać z usług firmy ogólnobudowlanej Invest Complex, która dysponuje sprzętem pozwalającym na wykonanie nawet skomplikowanych przedsięwzięć. 


Co powinien uwzględniać plan remontu?

Planując remont mieszkania, należy przygotować się na niespodziewane wydatki i awarie. Ważne są zatem rezerwy budżetowe oraz niezbyt napięty grafik, który pozwoli na wykonanie dodatkowych prac. Nieprzewidziane sytuacje mogą wstrzymać lub opóźnić prace, dlatego plan remontu musi być dokładnie przemyślany.

Przed przystąpieniem do prac należy zadbać również o wszystkie sprawy administracyjne, takie jak pozwolenia na ingerencję w konstrukcję mieszkania w razie konieczności likwidacji ścian działowych. Plan remontu powinien uwzględnić wszystkie formalności na początkowych etapach inwestycji, co pozwoli na uniknięcie przykrych niespodzianek w trakcie prowadzenia prac. Ważną kwestią jest również projekt wnętrza – do planu remontu należy wliczyć czas potrzebny na jego przygotowanie i dopracowanie.

śr. ocena 0 / głosów 0