Ciekawe sposoby na wykorzystanie elastycznych taśm LED

Należysz do osób, które bezustannie udoskonalają wnętrze mieszkania i wprowadzają nowe dekoracje?  Wąskie i elastyczne taśmy LED – nadają się do montażu w najbardziej niedostępnych miejscach, a to oznacza, że możesz wykorzystać je na nieskończoną ilość sposobów. Poznaj niektóre z nich.

Funkcjonalne wykorzystanie taśm LED

Miewasz kłopot z odnalezieniem potrzebnych przedmiotów w czeluściach kuchennych szafek? Szatkując pomidory na kolację, zasłaniasz sobie górne światło? A może zdarza ci się potykać na słabo oświetlonych schodach? Taśma LED pomoże ci rozwiązać każdy z tych problemów.

Olbrzymią zaletą diod LED jest fakt, że można bezpiecznie używać ich w charakterze oświetlenia meblowego. Taśmy LED można zamontować np. we wnętrzu szafki, za krawędziami i listwami mebli z drewna czy płyty. Najczęściej wykorzystywane są jako dodatkowe oświetlenie kuchennego blatu. Mocowanie elastycznego paska LED na dolnej krawędzi wiszących szafek kuchennych jest bardzo łatwe, ponieważ od spodu wykończony jest samoprzylepną taśmą. W ten sam sposób zamocujesz taśmy LED wzdłuż stopni schodów. W zależności od ich konstrukcji taśmę możesz umieścić w punkcie łączenia kolejnych stopni lub pod ich górnymi krawędziami. Dzięki temu nigdy nie przeoczysz żadnego stopnia, a dodatkowo zyskasz niebanalną dekorację.

Dekoracyjne oświetlenie taśmami LED

Przy projektowaniu dekoracyjnego oświetlenia z wykorzystaniem taśm LED właściwie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. W sypialni możesz zamocować światła np. pod dolnymi krawędziami łóżka – po zmroku mebel będzie przywodził na myśl dryfującą na morzu tratwę. Kolorowe taśmy LED RGB warto zamocować wzdłuż półek lub za listwą sufitową w pokoju dziecięcym. Delikatne, barwne oświetlenie na pewno rozpędzi nocne koszmary maluszka. Jeśli jesteś kolekcjonerem, a swoje skarby trzymasz w szklanej gablocie, montaż taśmy LED jest najlepszym sposobem na jeszcze lepsze wyeksponowanie zbioru. Z tej samej metody możesz z resztą skorzystać do podświetlenia obrazów lub plakatów.

Do celów dekoracyjnych nasi klienci najczęściej używają taśm LED RGB. Takie produkty pozwalają na sterowanie barwą i mocą oświetlenia, dają więc najszersze możliwości w zakresie modelowania przestrzeni światłem. Warto przy tym wspomnieć, że taśmy LED nadają się do wykorzystania nie tylko we wnętrzach prywatnych. Świetnie sprawdzają się do podświetlania wystaw sklepowych, a nawet banerów reklamowych – opowiada nasz rozmówca z firmy GOMAR PLUS.

A może masz już własny pomysł na wykorzystanie taśmy LED? Zanim złożysz zamówienie na konkretny produkt, zastanów się nad miejscem i celem montażu taśmy. Jeśli szukasz oświetlenia funkcjonalnego, wybierz taśmę o większej mocy. Jeżeli zamierzasz zamontować ją w miejscu podatnym na zachlapania lub wilgoć (np. przy krawędzi wanny), wybierz źródło światła o wysokim IP, a więc taśmę w osłonie żelowej lub w koszulce.

śr. ocena 0 / głosów 0