Ciekawe pomysły na urządzenie garderoby w mieszkaniu

Garderoba to z założenia osobne pomieszczenie do przechowywania odzieży i butów. Jednak w niewielkim mieszkaniu nie zawsze istnieje możliwość wydzielenia osobnego pokoju wyłącznie do tego celu. Jak więc urządzić garderobę w niewielkiej przestrzeni? Przedstawiamy ciekawe pomysły na urządzenie garderoby w mieszkaniu, niezależnie od tego, jak duże ono jest!

garderoba w mieszkaniu szafa przesuwna

Garderoba na przedpokoju – wykorzystaj każdą wolną wnękę!

Nietypowe wnęki, wąskie lub nawet ze skosami, stanowią niemałe wyzwanie aranżacyjne. Jednak doskonale nadają się do zabudowy – indywidualny projekt szafy na wymiar sprawi, że nawet najbardziej nieregularna przestrzeń zostanie optymalnie wykorzystana. Najlepiej zdecydować się tutaj na szafę przesuwną, dzięki czemu otwierające się drzwi nie zajmą dodatkowej przestrzeni.

Dobrze jest również zabudować całą wnękę, od podłogi aż po sufit. Na dole może znaleźć się miejsce na odkurzacz i inne sprzęty gospodarstwa domowego, natomiast nieco wyżej przestrzeń na ubrania i buty – wieszaki, półki i szuflady. Garderoba zlokalizowana na przedpokoju może być również wieszakiem na okrycia wierzchnie, dzięki czemu zawsze będą one pod ręką, a jednocześnie niewidoczne. Lustro umieszczone na drzwiach szafy ułatwi codzienne przygotowania, a jeśli będzie sięgało od podłogi do sufitu, z łatwością zobaczymy w nim całą swoją sylwetkę. Takie rozwiązanie powiększy również optycznie przestrzeń.

Garderoba w sypialni – na całej długości ściany

W niewielkim mieszkaniu garderoba może się znaleźć także w sypialni. To, co jest niezbędne w tym pomieszczeniu to łóżko i ewentualnie szafka nocna. Pozostaje mnóstwo wolnej przestrzeni, którą można wypełnić meblami. Ciekawym pomysłem jest np. zabudowanie ściany wokół łóżka szafami na wymiar. Warto przekonać się, jak będzie to wyglądało, korzystając z usługi bezpłatnej wyceny. W Białymstoku indywidualne projekty mebli oferuje m.in. firma meblarska Elmir.

Innym pomysłem jest umieszczenie szaf przesuwnych na całej długości ściany – w zależności od metrażu pomieszczenia, po jednej lub po dwóch jego stronach. Dzięki temu sypialnia może być jednocześnie garderobą! I podobnie jak w przypadku przedpokoju, duże lustra na drzwiach szafy sprawią, że przestrzeń optycznie się powiększy, dzięki czemu całość nie będzie przytłaczająca. Tu również warto zdecydować się na szafę od podłogi aż po sufit, z drążkami, półkami, szufladami, koszami na bieliznę, organizerami, czy specjalnymi wieszakami na spodnie lub krawaty. Dzięki temu garderoba w sypialni będzie maksymalnie funkcjonalna.

śr. ocena 5 / głosów 3