Ciekawe pomysły na projekt mieszkania w stylu loftowym

Możliwości aranżacyjne w dzisiejszych czasach są ogromne. Z uwagi na dostępność różnego rodzaju mebli i materiałów można stworzyć niepowtarzalny wystrój wnętrz. Do wyboru są różne wystroje inspirowane dawnymi czasami, nowoczesnością czy kulturami innych krajów. Jedną z opcji jest styl loftowy. Jakie są jego wyznaczniki i na co zwrócić uwagę, chcąc zaaranżować mieszkanie w ten sposób?

Mieszkanie w stylu loftowym

Cechy stylu loftowego

Wnętrza w stylu loftowym przywodzą na myśl wystrój industrialny. Kojarzą się z halami przemysłowymi, fabrykami czy pracowniami artystycznymi. Nie można tu mówić o przytulności – pomieszczenia zaaranżowane w ten sposób są raczej surowe i oszczędnie udekorowane. Kluczowym elementem, bardzo charakterystycznym dla stylu loftowego, jest wysoki sufit. Trudno urządzać mieszkanie w miejscu dawnej fabryki lub pracowni, ale odpowiednio zaaranżowane może spełnić oczekiwania jego właścicieli. Wysoki sufit wpływa na dużą przestrzeń, co również jest ważną cechą wystroju loftowego.

Kluczowy jest również dobór materiałów, szczególnie takich jak beton i cegła. Charakterystyczne są też widoczne instalacje różnego rodzaju. Do przygotowania projektu elektryki czy hydrauliki warto zatrudnić specjalistę – podpowiada założycielka firmy Kreatywne Wnętrze.

Dużą rolę odgrywa oświetlenie, które powinno docierać do każdego zakamarka pomieszczenia. Co do reszty wyposażenia – jeśli zależy Ci na stylu loftowym, ogranicz mocno obecność dekoracji. Wybieraj tylko potrzebne meble, nie stawiaj w mieszkaniu ozdób mających ocieplić atmosferę pokoi. Charakterystyczne dla wystroju tego typu jest właśnie to, że jest on surowy.

Loft – pomysły na aranżację

Skoro znasz już cechy stylu loftowego, to pewnie interesują Cię konkretne rozwiązania, które pozwolą zaprojektować wnętrza tego typu. Jednym z podstawowych pomysłów są ceglane elementy. Świetnym rozwiązaniem będzie cała ściana z tego materiału, podczas gdy inna zostanie wykonana z surowego betonu. Poza tym, warto zwracać uwagę na wygląd potrzebnych mebli – dużym plusem będzie zastosowanie w nich materiałów takich jak drewno, metal i szkło. Skup się też na stonowanych kolorach. Ważnym elementem jest oświetlenie, dlatego podczas wyboru wyposażenia zwróć szczególną uwagę na lampy.

Wnętrze w stylu loftowym – zaufaj profesjonalistom

Czasami trudno samodzielnie stworzyć wnętrze, o którym się marzy. Nie każdy ma umiejętności i wiedzę pozwalające osiągnąć zamierzone efekty. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz. Kraków, Lublin czy inne miasta to miejsca, w których działają specjaliści pomagający klientom stworzyć ich wymarzone aranżacje. Zamiast zatem zajmować się wszystkim samemu, wybierz zaufanego profesjonalistę i pozwól mu zaprojektować mieszkanie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

śr. ocena 0 / głosów 0