Ciekawe gadżety kuchenne, które warto poznać i kupić za niewielką cenę

Kuchnia często nazywana jest sercem domu. Nic w tym dziwnego, ponieważ wiele osób spędza w niej ogromną część swojego dnia. To właśnie w niej przyrządza się najpyszniejsze posiłki i napoje, prowadzi emocjonujące rozmowy, a często również je. Z tego powodu tak ważne jest, aby kuchnia była odpowiednio urządzona. Chodzi zarówno o meble i podstawowe sprzęty, jak i praktyczne gadżety. Sprawdźmy, jakie akcesoria warto mieć w swojej kuchni.

Akcesoria, które poprawią organizację w kuchni

W kuchni nie tylko przyrządza się posiłki, ale również przechowuje różne, spożywcze produkty. Jednym z najlepszych przykładów są przyprawy. Chyba nikt nie lubi bałaganu, który tworzy mnóstwo pojedynczych torebek. Bardzo przydatnym gadżetem okazują się półkowe lub wolnostojące słoiczki na przyprawy. Są to plastikowe lub szklane pojemniki, do których wsypuje się przyprawy, a następnie umieszcza na obrotowym stojaku. Dodatkowo każdy zbiorniczek jest podpisany, dzięki czemu przyprawy można przechowywać w jednym miejscu, bez konieczności długiego szukania odpowiedniej.

Kolejnym, ciekawym gadżetem są dwupoziomowe suszarki na kuchenne naczynia. Produkuje się je z tworzyw sztucznych, drewna lub metalu.

Bardzo dobrym pomysłem dla kuchni jest również zakup pojemników na produkty sypkie, takie jak makaron, ryż i kasza. Są dostępne w różnych wersjach pojemnościowych , a niektóre mają wbudowane okienku, dzięki czemu nie trzeba otwierać zbiornika, aby zobaczyć, co w nim jest.

Inteligentne gadżety, w które warto wyposażyć kuchnię

Obecnie akcesoria kuchenne mają być zarówno praktyczne, jak i nowoczesne i inteligentne. Jednym z ciekawszych przykładów są deski do obierania i filetowania ryb. Wyposażone są w specjalną klamrę, która przytrzymuje ogon, dzięki czemu ryba nie wyślizgnie się z rąk kucharza. Popularne są również obrotowe deski do pizzy, stolnice do wyrabiania ciasta  oraz specjalne bloki rzeźnickie.

W kuchni powinny znaleźć się akcesoria, które ułatwią krojenie owoców i warzyw. Jednym z najbardziej nielubianych jest oczywiście cebula. Ciekawym pomysłem są krajacze, które składają się z pojemnika z nakładką z odpowiednim ostrzem. Podczas krojenia zbiornik pozostaje zamknięty, dzięki czemu można uniknąć dotkliwego pieczenia oczu. Inne, inteligentne gadżety kuchenne to na przykład maselniczka ze zbiornikiem na wodę lub foremka do robienia pierogów.

śr. ocena 0 / głosów 0