Charakterystyka nowoczesnego biurka do pracy

W nowoczesnych biurach bez wątpienia królują funkcjonalność i minimalizm. Nie ma tu miejsca na zbędne przedmioty czy marnotrawstwo przestrzeni. Całe wnętrze jest dobrze przemyślaną aranżacją, której nadrzędną zasadą jest komfort pracownika. Właśnie dlatego we współczesnych biurach nie znajdziemy masywnych, przytłaczających mebli, które zastąpiono lekkimi i eleganckimi sprzętami.

Wyposażenie biura nie może być przypadkowe

Nowocześni przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że  zadowolony pracownik przynosi firmie większe zyski. Dbałość o komfort zespołu nie jest więc wyłącznie przejawem dobrej woli pracodawcy, ale też dobrze przemyślaną strategią – zauważa  nasz rozmówca z firmy Miladesign. Troska o dobro pracowników zwyczajnie się opłaca.

Wpływ warunków pracy na jej jakość stał się tematem badań socjologów, psychologów i lekarzy na całym świecie. Obecnie dysponujemy precyzyjnymi wytycznymi, które pozwalają w łatwy sposób przystosować przestrzeń biurową do wymogów pracowników. Mówimy tutaj nie tylko o odpowiednich wymiarach mebli, ale nawet o kwestiach z pozoru tak błahych jak kolorystyka, w jakiej urządzono wnętrze.

Nowoczesne biurka pracownicze
Wybór odpowiedniego biurka zawsze powinien być uzależniony od charakteru pracy wykonywanej przez daną osobę. Podczas gdy architekt czy księgowy będzie potrzebował biurka o możliwie największym blacie, który pozwoli pomieścić jednocześnie dużą ilość dokumentów, w przypadku pracowników biura obsługi klienta ważniejsza będzie możliwość regulacji wysokości blatu.
Przygotowując stanowisko pracy, z którego zawsze będzie korzystała ta sama osoba, warto zdecydować się na bardzo solidny stelaż stalowy, który pozwoli na zamontowanie blatu o odpowiedniej wielkości.
Ciekawą propozycję stanowią tutaj stelaże z linii Mobilar, oparte na profilach prostokątnych, trójkątnych lub eliptycznych. Prosta forma tych stelaży sprawia, że są one nie tylko bardzo eleganckie, ale też niezwykle praktyczne – ich konstrukcja umożliwia ustawienie nóg w narożnikach blatu, co jest rozwiązaniem zarówno estetycznym, jak i wygodnym.
Jeśli natomiast z danego stanowiska korzysta więcej niż jedna osoba, albo pracownik spędza przy nim bardzo dużo czasu, warto zdecydować się na nowoczesne biurko z regulacją wysokości, jakie znajdziemy np. w serii Linear.
Przyjmuje się, że blat roboczy powinien znajdować się ok. 3 cm powyżej łokci siedzącej przy nim osoby. Oznacza to, że każdy pracownik winien mieć możliwość dostosowania wysokości biurka do własnych potrzeb. Z kolei osoby, które spędzają w pracy bardzo dużo czasu, cenią sobie możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą. Tak drastyczną zmianę poziomu blatu ułatwia mechanizm stelaży elektrycznych.
Bez względu na to, czy zdecydujesz się na stylowe rozwiązanie na stelażu z serii Mobilar, czy przekonały cię bardziej funkcjonalne stelaże regulowane, warto pamiętać o podstawowych wymaganiach, dotyczących ergonomii pracy biurowej.
Wysokość biurka powinna pozwalać na ustawienie monitora w taki sposób, by jego górna krawędź znajdowała się na wysokości oczu. Sam monitor powinien znajdować się w odległości około 60 cm od twarzy użytkownika, zaś przestrzeń przed nim musi swobodnie pomieścić klawiaturę i wszystkie niezbędne materiały.
Jeśli zainteresowały Cię rozwiązania wspomniane w powyższym tekście i chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach urządzenia nowoczesnego wnętrza biurowego, zachęcamy do wizyty na stronie internetowej producenta metalowych stelaży do mebli Miladesign.