Charakterystyka kołków dystansowych do tabliczek

Zaprojektowanie i produkcja reklamy zewnętrznej nie jest końcem realizacji zleceń dla klientów, oczekujących tej formy promocji dla swojej firmy. Bardzo istotny jest również sam montaż przygotowanych materiałów, np. tablic, kasetonów reklamowych i banerów, które będą przyciągać uwagę potencjalnych klientów. W montażu pomaga szeroka gama zróżnicowanych uchwytów i kołków dystansowych – co charakteryzuje kołki dystansowe do tabliczek?

kolki-dystansowe

Kołki dystansowe do tabliczek – wyjaśnienie pojęcia

Kołki dystansowe do tabliczek, zwane również śrubami dystansowymi, to elementy umożliwiające mocowanie tabliczek informacyjnych do ściany. Ich zaletą jest możliwość zachowania pewnej odległości od powierzchni, do której zostają przymocowane, w celu zachowania estetyki. W ten sposób można też dopasować mocowania do indywidualnych potrzeb.
Kołki dystansowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wykorzystywane tworzywa do kołków dystansowych to:

  • stal nierdzewna,
  • aluminium anodowane,
  • galwanizowany mosiądz,
  • nowoczesne tworzywa sztuczne.

Zastosowanie kołków dystansowych

W jaki sposób można wykorzystać kołki dystansowe? Służą nie tylko do mocowania tablic na dystansach dzięki otworom w materiale. Pozwalają również montować materiały łapane krawędziowo albo z niewidocznymi elementami dystansowymi. Co za tym idzie, uchwyty mogą być używane bez konieczności wiercenia otworów! Takie kołki znajdziemy w ofercie firmy K.O.T., która świadczy profesjonalne usługi na rynku reklamy wizualnej już od 1995 roku. Kołki znajdują zastosowanie zarówno w montażu tabliczek informacyjnych, jak i tabliczek reklamowych.
W ofercie znajdziemy zarówno proste kołki, jak i bardziej ozdobne elementy mocujące. Ich zadaniem jest nie tylko solidne umiejscowienie tabliczki, ale również jej uatrakcyjnienie. Ponadto, kołki występują w wielu kolorach i kształtach, co również wpływa na estetykę tabliczki. Wybierając kołki dystansowe sprawdźmy, czy są odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli tak, bez problemu mogą być zastosowane również w zewnętrznym oznakowaniu budynków.

Zalety kołków dystansowych

Dlaczego warto wykorzystywać kołki dystansowe do tabliczek? Z racji szeregu korzyści, które się z nimi wiążą:

  • wykonanie z wysokiej jakości materiałów, bez pozostawiania śladów palców!
  • eleganckie wykończenia kołków,
  • prosty montaż. Jak zamontować kołki dystansowe? Tuleję dystansującą mocujemy do ściany, a następnie wkręcamy w nią śrubę mocującą. Mały otwór w główce śruby pozwala bardzo łatwo ją dokręcić, zachowując odpowiednią odległość,
  • dostępność w wielu kolorach i kształtach,
  • możliwość montowania tabliczek bez wiercenia otworów.
śr. ocena 5 / głosów 5