Charakterystyka elektronicznych zamków szyfrowych

Elektroniczne zamki szyfrowe to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych układów mechanicznych. Ten rodzaj zamków sprawdza się doskonale w różnego typu szafkach i drzwiach. Znajdziemy go w biurach i szkołach, szpitalach, hotelach, obiektach handlowo-usługowych, a także fabrykach oraz innych budynkach przemysłowych. Technologie szyfrowania elektronicznego są też wdrażane w systemach bezpieczeństwa domów jednorodzinnych.

Zasady działania zamków elektronicznych

Zamki elektroniczne to kompaktowe rozwiązania stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Obsługa urządzeń jest możliwa dzięki dość prostej klawiaturze. Wygląd urządzenia przywodzi na myśl standardowe aparaty telefoniczne i jest przyjazny w odbiorze dla osób nieszczególnie obeznanych z nowoczesnymi technologiami. Każdy zamek zapewnia pełną programowalność z poziomu klawiatury. Oznacza to, że istnieje możliwość wyboru różnych poziomów szybkiego programowania bez demontażu zamka. Co więcej, opisywana technologia jest zaopatrzona w funkcję kodu powtarzalnego i niepowtarzalnego. Dobry zamek elektroniczny może przechowywać w jednym czasie kilkadziesiąt kodów użytkownika.

Dlaczego warto korzystać z zamków elektronicznych?

Używanie szyfrowych zamków elektronicznych nie nastręcza żadnych trudności, podobnie jak instalacja urządzenia – można to uczynić bez specjalnych umiejętności i narzędzi. Wiele modeli takich zamków da się podłączyć do jednego systemu oraz sprawnie nimi zarządzać z poziomu serwera. Dzięki temu stanowią element większego systemu zabezpieczeń. Istnieją też warianty zamków działające w oparciu o karty dostępu czy smartfon, co redukuje czas potrzebny na wpisanie kodu. Najlepsze urządzenia działają bez przeszkód na tylko jednym zestawie baterii do kilkudziesięciu tysięcy otworzeń, dzięki czemu są bardzo ekonomiczne.

Zakup zamka elektronicznego – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze zamka elektronicznego należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Poszczególne modele mogą się różnić stopniem zaawansowania oraz dostępnymi funkcjami (z czym wiąże się m.in. ilość przycisków). Nie bez znaczenia jest też marka urządzenia oraz miejsce zakupu. Nabywając sprzęt, najlepiej korzystać ze sprawdzonego źródła. Ciekawym asortymentem zamków tego typu dysponuje firma Atline, oferująca nowoczesne rozwiązania w zakresie systemów alarmowych. Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem atline.pl.

śr. ocena 5 / głosów 5