Cechy dobrej chemii gospodarczej

Chemia gospodarcza to wszystkie środki czyszczące wykorzystywane w domach, biurachi miejscach publicznych. To preparaty o mocy wystarczającej do radzenia sobiez powszechnie występującymi zabrudzeniami. Substancje zaliczane do chemii gospodarczej pozbywają się zanieczyszczeń i nieprzyjemnego zapachu. Aby dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio dobrane. Jakie cechy spełnia polecana chemia gospodarcza?

środki czystości

Co zalicza się do chemii gospodarczej?

Artykuły z zakresu chemii gospodarczej są dość zróżnicowane. Do najważniejszych produktów z tej kategorii zaliczają się:

  • środki do podłóg i wykładzin,
  • uniwersalne płyny myjące,
  • preparaty do mycia naczyń,
  • płyny i spryskiwacze do mycia okien, szyb i luster,
  • preparaty do WC,
  • środki szorujące,
  • płyny i proszki do prania,
  • specyfiki do pielęgnacji mebli,
  • odświeżacze powietrza.

Pamiętaj o tym, że wyrobów z zakresu chemii gospodarczej nie można traktować jako środków dezynfekujących.

Jakość i niezawodność

Zwracaj uwagę na jakość dobieranych produktów. W tym celu warto skorzystać z oferty zaufanych firm specjalizujących się w dostarczaniu wysokiej klasy chemii gospodarczej. Dobrze wypada na przykład doświadczone przedsiębiorstwo handlowo-usługowe EMA-POL, działające na rynku od początku lat 90.

Produkty z zakresu chemii gospodarczej muszą być skuteczne, bezpieczne dla czyszczonych powierzchni oraz zapewniać długotrwały efekt świeżości.

Bezpieczeństwo stosowania

Niektóre środki czyszczące zaliczane do chemii gospodarczej to substancje o silnym działaniu, które mogą wywoływać działania niepożądane. Dlatego zawsze przed zastosowaniem warto zwrócić uwagę na ewentualne ostrzeżenia producenta na opakowaniu. Jeśli takiej informacji nie ma, powinno to budzić podejrzenia.

Do konkretnego zastosowania

Wybierając środki z zakresu chemii gospodarczej, należy zwracać uwagę na ofertę producenta. W asortymencie powinno się znaleźć jak najwięcej preparatów o konkretnym zastosowaniu. Jednak szczególnie do czyszczenia mebli drewnianych lub skóry warto użyć preparatów przeznaczonych do sprecyzowanego typu powierzchni. Tę samą zasadę należy zastosować do pozostałych środków czyszczących, opracowanych na przykład z myślą o łazienkach i kuchniach.

Specyfiki o ukierunkowanym działaniu zazwyczaj lepiej radzą sobie z konkretnymi zanieczyszczeniami.

Odpowiedni zapach

Zapach preparatów z kategorii chemii gospodarczej to dla wielu osób sprawa drugo, a nawet trzeciorzędna. Ale czy rzeczywiście nie ma to znaczenia? Pamiętaj o tym, że produkty czyszcząco-pielęgnujące, ze względu na wysokie stężenie składników chemicznych, często charakteryzują się dość nieprzyjemną wonią. Musi być ona neutralizowana dodatkowymi aromatami. W innym przypadku pomieszczenia będą pachnieć „chemicznie” lub nawet „szpitalnie”, a przecież tego warto unikać.

Najlepiej wybierać więc produkty z aromatem cytrusowym, miętowym albo w wersji najbardziej neutralnej – preparaty bezzapachowe.

śr. ocena 5 / głosów 1