Białe listwy przypodłogowe – w jakich aranżacjach się sprawdzają?

Wydawałoby się, że listwy przypodłogowe są mało istotnym elementem wnętrza, a jednak to od nich w dużej mierze zależy, jak będzie się prezentowała aranżacja całego pomieszczenia. Obecnie są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, jak i wzorach. Chociaż często wybierane są modele imitujące drewno, ale coraz częściej spotyka się również białe listwy. Sprawdź, w jakich aranżacjach się sprawdzą.

Białe listwy przypodłogowe

Dlaczego warto montować listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe pełnią głównie rolę estetyczną – pozwalają zamaskować szczeliny dylatacyjne. Dzięki nim można również ukryć niedomalowane ściany lub prowadzone kable. Dodatkowo ochraniają ściany przed uszkodzeniem ­­– szczególnie, kiedy przesuwa się meble albo sprząta. Warto je zamontować choćby ze względów ochronnych, poza tym stanowią ładny element aranżacyjny w wielu pomieszczeniach.

Białe listwy przypodłogowe – gdzie się sprawdzą?

Kolor listew jest bardzo istotny. Kiedyś sądzono, że trzeba je dopasowywać do koloru podłogi czy ściany, jednak teraz bardzo popularnym rozwiązaniem jest montowanie listew kontrastujących. Co ciekawe, białe listwy przypodłogowe są tymi, które sprawdzą się w większości aranżacji – biel to w końcu uniwersalna barwa. Można dopasować ją do każdego koloru ścian lub podłogi. Warto jednak, aby pasowały do stolarki okiennej czy drzwiowej. Poza tym dobrze, jeśli w pomieszczeniu nie będzie to jedyny biały element.

– Białe listwy sprawdzają się w aranżacjach klasycznych, rustykalnych, a także skandynawskich. Są również dobrym rozwiązaniem w przypadku nowoczesnego wnętrza. Idealnie dopełniają jasne i przestronne pomieszczenia – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Mars.

Mogą stanowić modny kontrast w przypadku ciemnych ścian – to sprawi, że wnętrze stanie się designerskie. Nadają się również do bogatych wnętrz, a nawet apartamentów – wystarczy spojrzeć na niektóre oferty hotelarskie, tam białe listwy niewątpliwie często goszczą. Oczywiście należy pamiętać, że mogą się nie sprawdzić w pomieszczeniach, w których stosuje się np. białą ceramikę, ponieważ pod względem stylu nie będą do siebie pasować.

Białe listwy przypodłogowe to klasyczny i najbezpieczniejszy sposób na to, aby uczynić mieszkanie zwyczajnie ładnym. Jeżeli nie ma się zmysłu dekoratorskiego, znacząco może to ułatwić aranżowanie domu.

śr. ocena 0 / głosów 0