Apartament jako alternatywa dla mieszkania

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż można coraz częściej trafić na ogłoszenia o sprzedaży apartamentów. Niektóre z takich ogłoszeń pisane są mocno na wyrost, ponieważ oferowany lokal w rzeczywistości nie ma zbyt wiele wspólnego z apartamentem. Nie każdy bowiem wie, że mieszkanie określane tą nazwą musi spełniać pewne kryteria. Jeśli jednak traficie na prawdziwy apartament, warto rozważyć jego wybór jako alternatywę dla mieszkania.

Nieuczciwe praktyki

Choć nie istnieje jedna uniwersalna definicja apartamentu, to jednak można wyróżnić kilka cech, którymi musi się on charakteryzować.

Niektórzy deweloperzy nadużywają tego pojęcia, co wynikać może trochę z tego, że „apartament” to słowo, które w języku angielskim oznacza po prostu mieszkanie. Jednak używanie go w języku polskim jako określenie zwykłego mieszkania zwykle bywa próbą sztucznego podniesienia prestiżu lokalu – tłumaczy nasz rozmówca, reprezentujący firmę HERKULES PLAZA.

Po czym poznać apartament?

Prawdziwy apartament to lokal przestrzenny, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Od tej reguły są jednak pewne wyjątki – np. mieszkanie o powierzchni 60m2 z dużym salonem, przeznaczone dla singla, można nazwać apartamentem, jeśli będzie posiadać pozostałe jego cechy.

Poza odpowiednią powierzchnią, apartamenty charakteryzują się tym, że poza standardowymi pomieszczeniami znajdują się w nich też pokoje dodatkowe. Często apartamenty mają też duże balkony, tarasy lub ogrody zimowe. Apartament musi być także wykończony przy użyciu najwyższej jakości materiałów i wyposażony w najlepsze meble, sprzęty audio i armaturę.

Nie można także zapominać o lokalizacji, a ta – jak łatwo się domyślić – musi również być wyjątkowa. Apartamentowce budowane są zwykle w prestiżowej okolicy, często blisko obiektów kulturalnych i zielonych terenów, a architektura samych budynków wskazuje na ich wysoki prestiż.

Dlaczego warto zainwestować w apartament?

Apartament może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnego mieszkania. Jest to propozycja dla ludzi, którzy poszukują wyjątkowego miejsca na ziemi, ceniącego wysoką jakość, dostępne udogodnienia oraz świetną lokalizację. W apartamentowcu można liczyć nie tylko na wysoki komfort mieszkania, ale też na wspaniałych sąsiadów, mających podobny styl życia i podobne upodobania.

Apartamenty można także kupować jako inwestycję pod wynajem, czyniąc z niej całkiem intratny biznes. Wszystko zależy od waszej kreatywności.

śr. ocena 5 / głosów 5