Aluminiowe drzwi przesuwne jak propozycje dla pomieszczeń o małym metrażu

Mieszkania o niedużej powierzchni wymagają planowania przestrzeni, co czyni je funkcjonalnymi. Pozwala ono także bardzo często na oszczędność cennego metrażu i zagospodarowania go w ciekawy sposób. Jednym z największych problemów przy małych przestrzeniach są drzwi, których skrzydła wymagają odpowiedniej ilości miejsca. Rozwiązaniem może być wybór wersji przesuwnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się modele aluminiowe.

Drzwi przesuwne

Dlaczego warto zdecydować się na przesuwne drzwi?

Drzwi to główne elementy wykończeniowe każdego wnętrza. Powinny być przede wszystkim praktyczne i wygodne w użytkowaniu. W przypadku dużych powierzchni wybór odpowiedniego skrzydła nie jest trudny. Można zdecydować się między innymi na drzwi podwójne, które nadadzą wnętrzu unikalny charakter. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy dysponuje się stosunkowo niewielką powierzchnią.

Ograniczony metraż, szczególnie w przypadku mieszkania, sprawia, że wybór tradycyjnych drzwi jest bardzo trudny. W takich przypadkach właściciele często muszą iść na kompromis, rezygnując z rozwiązań, jakie zaplanowali wcześniej. Na szczęście jest sposób, aby pogodzić ze sobą świetny wystrój wnętrza oraz małą przestrzeń. Drzwi przesuwne to rozwiązanie, które coraz częściej stosuje się nie tylko na małych powierzchniach, lecz także w domach – tłumaczy specjalista z zakładu produkcyjnego ALUMEX.

Na jakiej zasadzie działają drzwi przesuwne?

W przypadku małego metrażu mieszkania kluczowe jest właściwe zagospodarowanie przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie systemu przesuwnych drzwi, które pozwolą wygospodarować więcej miejsca, a przy tym wpasują się idealnie w styl wnętrza. Drzwi tego typu działają na zasadzie przesuwania się równolegle ze ścianą po specjalnej listwie. 

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne wykonane z aluminium?

Coraz częściej właściciele nieruchomości decydują się na wybór drzwi wykonanych z aluminium. Materiał ten cechuje się między innymi:

  • bardzo dużą funkcjonalnością,
  • ciekawym wykonaniem,
  • dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

Prace związane z montażem drzwi aluminiowych przesuwnych warto powierzyć specjalistom z doświadczeniem. Dysponują oni przede wszystkim niezbędną wiedzą potrzebną do przymocowania produktu oraz odpowiednimi narzędziami. Sprawdzają się one szczególnie w przypadku konstrukcji, w której przesuwne drzwi aluminiowe chowają się do zabudowanej kieszeni.

Warto pamiętać, że drzwi wykonane z aluminium mogą być droższe od standardowych rozwiązań, które najczęściej wykorzystuje się w domach czy mieszkaniach. Cena jednak jest adekwatna do wysokiej jakości ich wykonania oraz parametrów, jakie oferują. Należy również podkreślić, że jest to inwestycja na długie lata, która nie będzie wymagać męczącej i żmudnej konserwacji, jak ma to miejsce w przypadku drzwi drewnianych.

śr. ocena 0 / głosów 0