5 powodów, dla których warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej

Przeprowadzka mieszkania czy firmy to skomplikowane, wyczerpujące i wymagające czasu przedsięwzięcie. Czasem domownicy czy pracownicy decydują się zrealizować je własnymi siłami. Jednak wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej daje pewność, że przenosiny będą szybsze i bezpieczniejsze. Poznaj pięć najważniejszych powodów, dla których warto skorzystać przy przeprowadzce z usług profesjonalistów.

Rodzina w trakcie przeprowadzki

Zmiana mieszkania to najczęściej bardzo ważne wydarzenie w życiu rodziny. Dla firmy nowa lokalizacja z reguły oznacza przejście na wyższy etap rozwoju i poważne wyzwania. Nim jednak uczestnicy tych zmian wejdą do przygotowanych pomieszczeń, czeka ich trudne zadanie – wynoszenie, przewożenie i wnoszenie mebli, sprzętów, dokumentów i całego wyposażenia.

Wiele osób na własnej skórze przekonało się, jak poważnym wyzwaniem jest noszenie ciężkich mebli przez wąskie klatki schodowe czy bezpieczne przewożenie drogich urządzeń – mówi specjalista z Kengo Przeprowadzki, doświadczonej krakowskiej firmy przeprowadzkowej. – Powierzenie tego zadania profesjonalistom spowoduje, że rodzina będzie mogła w pełni cieszyć się wchodząc do nowego mieszkania, a firma bez zbędnych perturbacji zajmie się swoimi interesami. Współpraca z nami przynosi klientom wymierne korzyści.

Przedstawiamy pięć zalet, które daje powierzenia przeprowadzki profesjonalnej firmie.

Oszczędność czasu

Przeprowadzka wymaga czasu. Wywiezienie mebli i sprzętów z małego mieszkania może zabrać rodzinie dysponującej tylko samochodem osobowym nawet kilka dni. Pomoc znajomych, przyjaciół, czy wsparcie kolegi dysponującego autem dostawczym oczywiście skróci realizację, ale i tak całe przedsięwzięcie pochłania zawsze sporo czasu. Jeszcze trudniejsze i dłuższe bywa przenoszenie lokali usługowych, biur czy przedsiębiorstw – zwłaszcza jeśli w grę wchodzą urządzenia i maszyny.

Firmy przeprowadzkowe zawsze taką operację wykona szybciej. Doświadczeni planiści dobiorą optymalną liczbę pracowników i podstawią auta bagażowe o odpowiedniej wielkości, tak aby liczba kursów była jak najmniejsza. Duże znaczenie dla tempa pracy ma także profesjonalizm pracowników, którzy potrafią sprawnie wynosić meble i ekonomicznie ustawiać je w samochodzie.

Mniejsze wydatki

Wbrew pozorom wynajęcie firmy przeprowadzkowej jest tańszym rozwiązaniem niż przenosiny realizowane własnymi siłami. Przede wszystkim czas poświęcony na noszenie mebli ma swoją wymierną wartość. Domownicy zamiast tracić godziny na przenoszenie ciężarów, mogą wykorzystać ten czas lepiej.

Dotyczy to także przenosin siedzib biur i przedsiębiorstw. Profesjonaliści potrafią zorganizować przeprowadzki bez przerw w pracy firmy. Przenoszenie mebli, sprzętów i dokumentacji realizuje się w takich przypadkach nocami lub w weekendy. Przy dobrze zaplanowanych przedsięwzięciach pracownicy po przyjściu do nowego stanowiska mogą od razu zabrać się do pracy.

Poza tym do kosztów przenosin realizowanych samodzielnie należy z reguły doliczyć także wydatki na wynajęcie samochodu bagażowego. Jeśli to auto bez kierowcy istnieje ryzyko dodatkowych wydatków w wyniku obtarć i uszkodzeń auta czy mandatów za złe parkowanie – to dość częste sytuacje, gdy osoba siadająca za kółkiem po raz pierwszy prowadzi duży pojazd.

Bezpieczeństwo sprzętów

Meble i sprzęty w czasie przenoszenia są narażone na uszkodzenia. Szkody powstają w wyniku braku doświadczenia osób zaangażowanych w przeprowadzkę, a czasem są to sprawy losowe. Firmy przeprowadzkowe eliminują te ryzyko do minimum.

Doświadczeni pracownicy wiedzą jak bezpiecznie zapakować cenne sprzęty i chronić meble przed przypadkowymi obtarciami. Szczególnie troskliwie zabezpieczane są sprzęty elektroniczne. Nawet w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych firma ponosi pełną odpowiedzialność za powierzone mienie. Dlatego profesjonalne przedsiębiorstwa przewozowe ubezpieczają przenoszone rzeczy, a właściciele nie są narażeni na jakiekolwiek straty.

Sprzątanie opuszczonych pomieszczeń

Przeprowadzka to nie tylko przewóz mebli i sprzętów. Nawet po opróżnieniu pomieszczeń z wyposażenia na miejscu panuje najczęściej nieporządek – pozostają niepotrzebne papiery, resztki  materiałów po pakowaniu, szmaty itp. W miejscach, które dotąd były zastawione meblami, ukazują się śmieci, pajęczyny, warstwy kurzu.

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe oferują zaprowadzenie porządku i sprzątanie opuszczonych pomieszczeń. Dzięki temu klienci po przeniesieniu się na nowe miejsce, nie muszą już wracać na „stare śmieci”.

Dodatkowe usługi

Profesjonalne firmy oferują szeroką gamę dodatkowych usług związanych z przeprowadzkami. Szczegóły i zakres prac ustalany jest zawsze w toku indywidualnych rozmów. Do najczęściej zamawianych usług dodatkowych należą:

  • wywóz i utylizacja mebli czy elektroniki;
  • niszczenie dokumentów;
  • czyszczenie piwnic, strychów, magazynów;
  • wywóz gruzu po remoncie;
  • opieka na zwierzętami i roślinami w czasie przewozu.

Od zakresu i stopnia trudności wykonanych prac zależy koszt całego przedsięwzięcia.

śr. ocena 0 / głosów 0