4 zalety mieszkań dwupoziomowych

Decyzja o zakupie nieruchomości wymaga głębokiego zastanowienia. Warto przemyśleć najbliższą przyszłość i ustalić priorytety. Dla osób, które planują powiększenie rodziny lub potrzebują większego metrażu, ciekawą alternatywą dla domów jednorodzinnych i kamienic będą mieszkania dwupoziomowe. Dowiedz się, jakie zalety wynikają z wyboru piętrowego apartamentu.

Mieszkanie dwupoziomowe

1. Funkcjonalny układ mieszkań dwupoziomowych

Kiedyś mieszkanie dwupoziomowe było rzadkością, dzisiaj coraz częściej pojawiają się na rynku nieruchomości. Często apartamenty powstają na nowych osiedlach, takich jak ecoBotanica. Od tradycyjnych mieszkań odróżnia je:

  • większa powierzchnia dzięki dodatkowej kondygnacji,
  • intymność porównywalna z komfortem domu jednorodzinnego,
  • w standardzie jest taras, a czasem nawet ogródek,
  • bardziej atrakcyjna cena za metr kwadratowy na rynku pierwotnym,
  • łatwa możliwość wydzielenia strefy niedostępnej dla gości.

Mieszkania dwupoziomowe zazwyczaj znajdują się bliżej miasta niż tradycyjne domki jednorodzinne i cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych rodzin.

2. Przestrzeń i możliwości apartamentu

Wybór mieszkania dwupoziomowego w zabudowie bliźniaczej jest korzystny dla osób ceniących dużą przestrzeń. Dodatkowa kondygnacja świetnie nadaje się do stworzenia prywatnej strefy tylko dla domowników lub cichego miejsca do pracy. Apartamenty z antresolą ze względu na duży metraż to doskonały pomysł dla rodzin z dziećmi. Oddzielne piętro docenią rodzice podczas spotkań towarzyskich, wystarczy ułożyć dzieci do snu i można wrócić do gości.

3. Lokalizacja i prywatność

Ogromną zaletą mieszkań dwupoziomowych jest ich lokalizacja. Zazwyczaj osiedla apartamentów położone są:

  • w sąsiedztwie lasów i parków, co umożliwia wypoczynek na świeżym powietrzu, spacery czy jogging na łonie natury,
  • w niedalekiej odległości do centrum miasta, dzięki czemu dojazd do pracy lub szkoły nie jest problematyczny,
  • w pobliżu sklepów, marketów i przedszkoli.

Jednocześnie apartamenty dwupoziomowe zapewniają prywatność, a sąsiad z góry nie hałasuje, bo… po prostu go nie ma. Ogród, który często przynależy do mieszkania, zwiększy przyjemność z czytania książki na świeżym powietrzu czy delektowania się kawą podczas słonecznego poranka.

4. Komfort mieszkania

Mieszkania dwupoziomowe często oferują metraż zbliżony do domku jednorodzinnego, jednocześnie nie wymagając tego samego nakładu pracy. Odchodzą obowiązki związane z porządkowaniem podjazdu, gdyż do mieszkania jest przydzielone miejsce parkingowe, którego utrzymaniem zajmuje się administracja.

śr. ocena 0 / głosów 0