Zalety mieszkania z ogródkiem

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez możliwości zaproszenia znajomych na grilla czy wakacyjnego leżakowania na własnym trawniku, ale jednocześnie nie jesteś przekonany do idei mieszkania w domu, zastanów się nad możliwością zakupu mieszkania z ogródkiem. Niektórzy deweloperzy w swoich ofertach posiadają również takie propozycje. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Mieszkanie z ogródkiem od dewelopera

Zakup mieszkania czy apartamentu na osiedlu domów wielorodzinnych to rozwiązanie cieszące się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Mieszkanie z osobnym wejściem w bliźniaku czy nawet w niskim szeregowcu, z jednej strony daje większe poczucie prywatności niż lokal w bloku, z drugiej zaś – jest znacznie tańsze od utrzymania domu jednorodzinnego.

Wieloletnie doświadczenia deweloperów w budowie i sprzedaży domów na osiedlach wielorodzinnych pozwoliło dokładnie poznać potrzeby nabywców nieruchomości. Dziś doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, na jakie elementy zwracają uwagę potencjalni kupcy, czego potrzebują i jakie mają oczekiwania. Dzięki temu, jesteśmy w stanie spełniać je z coraz większą skutecznością – mówi specjalista z przedsiębiorstwa Śmigielski Group z siedzibą w Lesznie.

Osoby, które szukają swojego idealnego miejsca do życia, zwracają uwagę nie tylko na standard lokalu i całego budynku, ale także jego otoczenie. Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości w bliskim sąsiedztwie natury, zapewniające bezpieczeństwo i spokój, ale też przestrzeń do rekreacji.

Korzyści z posiadania mieszkania z ogródkiem

Wbrew obiegowej opinii, mieszkanie z ogródkiem wcale nie musi znajdować się na parterze. Oczywiście, takie rozwiązanie wydaje się najbardziej atrakcyjne, ponieważ latem ogródek może stanowić swego rodzaju przedłużenie salonu. Wystarczy otworzyć drzwi, by przestrzeń wypoczynkowa mieszkania rozciągnęła się na duży fragment zieleni.

Jednak mieszkanie na parterze nie odpowiada wszystkim. Niektórzy czują się pewniej w lokalach umieszczonych na piętrze. Wybierając apartament położony na górnej kondygnacji, nie musisz rezygnować z zalet posiadania działki. Przykładowo, na osiedlu domków dwurodzinnych w Dąbczu można kupić zarówno mieszkanie parterowe, jak i na piętrze, przy czym wszystkie apartamenty posiadają samodzielne działki o powierzchni 150 m2.

Własny ogródek daje rozmaite możliwości zagospodarowania. Miłośnicy kwiatów mogą założyć tu wspaniałe rabaty, ale niewykluczone jest też uprawianie własnych warzyw. Rodziny z dziećmi mogą zagospodarować działkę na plac zabaw lub boisko do gry dla swoich pociech, a najbardziej towarzyskie osoby – urządzać tu spotkania ze znajomymi.

śr. ocena 5 / głosów 5