Zalety kosiarek akumulatorowych. Poznaj najważniejsze z nich

Okres wiosenno – letni to czas, kiedy posiadacze mniejszych i większych ogrodów zaczynają zastanawiać się nad pielęgnacją otaczającej ich zieleni. Estetycznie skoszony trawnik to podstawa zadbanego ogrodu. Na rynku można znaleźć różne kosiarki do trawy, ale wybierając swój sprzęt, warto rozważyć zakup urządzenia elektrycznego na akumulator. Jakimi zaletami charakteryzują się takie kosiarki?

Kosiarka akumulatorowa

Kosiarka z akumulatorem

Podstawową cechą kosiarki akumulatorowej jest posiadanie baterii litowo – jonowej, która odpowiada za zasilanie urządzenia w energię elektryczną. W związku z tym, nie potrzebują dostępu do źródła prądu.

Specjalista ze sklepu ze sprzętem ogrodniczym i leśnym KARAD mówi: Kiedyś kosiarki z akumulatorem nie cieszyły się dobrą sławą, ponieważ posiadały małą pojemność baterii, co pozwalało tylko na krótkotrwałą pracę. Obecnie technologia umożliwia produkcję wysokowydajnych kosiarek akumulatorowych, które cieszą się coraz większą popularnością. Zakup takiej kosiarki szczególnie docenią właściciele małych i średnich ogrodów. Średnio, naładowana do pełna kosiarka akumulatorowa pozwala na skoszenie trawnika o powierzchni około 2000 cm2.

Atuty kosiarki na akumulator

Największą zaletą urządzenia do koszenia trawy z akumulatorem jest wygoda użytkowania. Kosiarka nie posiada kabla, który ogranicza zasięg pracy, a dodatkowo może uszkodzić rośliny. Posiadając kosiarkę elektryczną z kablem trzeba uważać, aby przypadkowo nie przejechać po nim i nie zniszczyć w ten sposób sprzętu oraz narazić się na niebezpieczeństwo porażenia prądem. W przypadku posiadania kosiarki akumulatorowej żadna z tych sytuacji na pewno się nie wydarzy. Co więcej, brak kabla umożliwia swobodne manewrowanie między roślinami i dokładniejsze koszenie trawy.

Kosiarka akumulatorowa pracuje bardzo cicho, dlatego idealnie sprawdzi się na osiedlach mieszkaniowych. Jeśli ogród sąsiaduje bezpośrednio z posesją sąsiada, dobrze jest zainwestować w kosiarkę, która emituje minimalne ilości hałasu, dzięki czemu praca w ogrodzie nie będzie się wiązała z zakłócaniem spokoju innych osób. Nie można zapomnieć o braku negatywnego wpływu kosiarki na środowisko naturalne. W przeciwieństwie do rozpowszechnionych kosiarek spalinowych, urządzenia zasilane baterią nie emitują spalin.

Jeśli posiada się dużą powierzchnię ogrodu, przy wyborze kosiarki, należy zwrócić uwagę na jej masę. Urządzenia z akumulatorem charakteryzują się lekkością, dzięki czemu praca w ogrodzie będzie przyjemna i niewymagająca fizycznie. W celu dodatkowego zwiększenia wygody można wybrać kosiarkę akumulatorową z napędem, który odpowiada za wprawianie kosiarki w ruch. Jest to udogodnienie warte rozważenia, jeśli powierzchnia trawnika nie jest najmniejsza, albo posiada wzniesienia.

Niektóre kosiarki akumulatorowe są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły się łatwo składać do kompaktowych kształtów. Pozwala to na wygodne przechowywanie sprzętu, gdyż nie ma potrzeby posiadania dużej przestrzeni na sprzęt ogrodniczy. Producenci dbają również o jakość materiałów, z których wykonane są urządzenia, dzięki czemu nie są narażane na uszkodzenia mechaniczne.

śr. ocena 5 / głosów 1