Zalety i zastosowania zasłon ogrodowych. Jak ozdobić taras?

 Wiosną zazwyczaj przychodzi moment, gdy zaczynają się te wszystkie czynności w ogrodzie, które wpływają na jego letnią funkcjonalność. Sezon na grille i spotkania plenerowe może się zacząć wcześniej – wszystko zależy od pogody. W takich chwilach nasza troska obejmuje nie tylko rośliny i krzewy, ale również meble ogrodowe, tarasy i altany. Co zrobić, by dodać im funkcjonalności?

Zasłony ogrodowe

Ochrona altan i tarasów

 Już wiosną przyjemnie jest posiedzieć na tarasie lub w altanie, grzejąc się w pierwszych, mocniejszych promieniach słońca. Niestety w tym czasie temperatura nie jest zbyt wysoka i chłodniejszy wiatr może być nieco zdradliwy. Dlatego też warto pomyśleć o praktycznych zasłonach ogrodowych.

Tak o tego typu asortymencie mówi przedstawiciel sklepu Tanie Obrusy, który w ofercie posiada wszelkie niezbędne w domu tekstylia: – Do ochrony altan i tarasów przydadzą się zasłony ogrodowe. Posiadamy w ofercie dużo odmian tego asortymentu w różnych kolorach i rozmiarach. Najczęściej wybieraną przez klientów opcja są zasłony na przelotkach lub z tunelem, które świetnie sprawdzają się przy okazji ochrony altany nie tylko przed wiatrem, ale również przed wścibskim okiem sąsiada lub przechodnia.

 Tego typu zasłoną można również oddzielić od świata taras lub jego część. Za pomocą tego prostego zabiegu możliwe jest stworzenie przytulnego i intymnego kącika, idealnego do popołudniowego czy też świątecznego wypoczynku.

 Zasłona ogrodowa to nie tylko ochrona przed wiatrem i ciekawskimi spojrzeniami, ale również zapora przed zbytnim nasłonecznienie w dzień i chmarami owadów wieczorem.

Jakie cechy powinny mieć tkaniny do ogrodu?

 Wszelkie materiały, zarówno na zasłony ogrodowe, jak i też na parasole czy leżaki powinny być wodoodporne. Nawet nie chodzi tutaj o celowe zostawianie mebli czy parasoli na deszczu. Wiadomo, że wiosna i lato to ten czas, gdy nie wiadomo, kiedy i z czego może spaść mżawka. Zmoczona tkanina ogrodowa nie może zbytnio nasiąkać, po wytrzepaniu jej z kropel wody powinna szybko wysychać.

 Tkaniny ogrodowe to niewątpliwie materiały do zadań specjalnych. Przede wszystkim powinny być one odporne na agresywne warunki atmosferyczne. I chociaż nikt nie zostawia zasłon ogrodowych na zewnątrz na zimę, to przecież i wczesnym latem zdarzają się przymrozki. Ponadto tkanina ogrodowa powinna być trwała i odporna na zabrudzenia, zadrapania i uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeżeli dojdzie do zabrudzenia, o co nietrudno na zewnątrz, to idealna tkanina do ogrodu powinna łatwo dać się wyczyścić.

Gdzie oprócz zasłon ogrodowych znajdują zastosowanie tkaniny?

 W wystroju altany czy tarasu tkaniny mają sporą rolę. Z tych materiałów zrobione mogą być nie tylko zasłony ogrodowe, ale również tekstylne daszki, parasole, leżaki i materace. Pięknym akcentem w ogrodzie mogą być różnokolorowe poduchy, które dodają przytulności i są niezwykle praktyczne podczas wypoczynku.

śr. ocena 0 / głosów 0