Wybieramy zestaw mebli ogrodowych. Na co zwrócić uwagę?

Wiosna już za pasem, dlatego coraz więcej czasu spędzamy w naszych ogrodach i na tarasach. To najlepszy moment na to, aby zainwestować w zestaw mebli ogrodowych, dzięki którym wypoczynek na świeżym powietrzu będzie jeszcze przyjemniejszy. Oferta mebli wypoczynkowych do ogrodu jest ogromna, dlatego podpowiadamy, czym warto się kierować podczas wyboru.

Meble ogrodowe

Miejsce, w którym będzie znajdował się zestaw mebli ogrodowych

Pod pojęciem mebli ogrodowych tak naprawdę kryją się meble wypoczynkowe, które można bez obaw użytkować na zewnątrz budynku. Na początek warto się zastanowić, czy docelowo meble umieścimy w ogrodzie, na tarasie, czy może na balkonie. Należy wybrać taki zestaw mebli, który nie tylko zmieści się w wybranym miejscu, ale także nie będzie utrudniał komunikacji. Do wyboru mamy meble o różnej wielkości – ławy, stoły, fotele, kanapy czy narożniki. Nie trudno więc znaleźć taki zestaw, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom.

Dopasuj styl mebli do otoczenia

Wybierając meble ogrodowe, należy kierować się także tym, aby wraz z ogrodem i budynkiem tworzyły spójną całość. Ich wygląd powinien korespondować ze stylem, w jakim wykończono dom, ogrodzenie czy taras. Na przykład: jeżeli to dom nowoczesny, meble ogrodowe plastikowe lub z rattanu będą prezentować się po prostu źle. Ponadto ich popularność stale maleje oraz ustępują one miejsca nowoczesnym kompletom mebli wykonanym z drewna, technorattanu bądź metalu. Obecnie największą popularnością cieszą się meble ogrodowe z aluminium ze względu na swoją uniwersalność i prostotę, a jednocześnie atrakcyjny, ponadczasowy design.

Meble ogrodowe a trwałość

Ponieważ meble ogrodowe przeznaczone są do użytku na zewnątrz, powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych, jak deszcz czy promieniowanie UV. Ważne jest także, aby meble nie korodowały i charakteryzowały się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto istotny jest ciężar mebli ogrodowych – powinny być one dostatecznie ciężkie, aby nie przewracały się ani nie przemieszczały pod wpływem porywistego wiatru. Warto swój wybór podyktować nie ceną, lecz jakością mebli ogrodowych i wybierać wyłącznie te oferowane przez sprawdzone sklepy, jak na przykład internetowy sklep Nostimo.

Komfort użytkowania mebli ogrodowych

Ogrodowe meble wypoczynkowe muszą być także wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Najlepszym wyborem będą meble tapicerowane, których siedziska oraz poduszki wykonane są z wysokiej jakości, wodoodpornych materiałów. Dobrze, aby elementy tapicerowane miały zdejmowane powłoczki, żeby w dowolnej chwili móc je zdjąć i wyprać. Nie bez znaczenia są także wszelkie zabiegi konserwacyjne, jakie należy przeprowadzać, żeby utrzymać zestaw mebli ogrodowych w nienagannym stanie. Najmniej wymagające pod tym względem są meble z technorattanu oraz aluminiowe, które zabezpieczono specjalną powłoką.

śr. ocena 0 / głosów 0