Podstawowe akcesoria ogrodowe

Wiosna już tuż-tuż, za chwilę działkowe i przydomowe ogródki zaczną rozbrzmiewać głosami właścicieli, zaraz potem zazieleni się młoda trawa i rozkwitną pierwsze kwiaty. Na radość, jaką daje przebywanie w ogrodzie i obserwacja cyklu natury, trzeba sobie zasłużyć. Aby ogród cieszył pięknem barw i zapachów, przyciągał pożyteczne owady i był prawdziwą oazą, musisz o niego zadbać. A do tego potrzebujesz dobrych narzędzi i akcesoriów.

Zraszacz ogrodowy

Najważniejsze narzędzia ogrodowe

Jeśli nie masz ogrodniczego zacięcia, ale cenisz sobie elegancką przestrzeń wokół domu, potrzebujesz tylko kosiarki. Równo przystrzyżony trawnik może posłużyć jako teren pod strefę relaksu, plac zabaw dla dzieci albo nawet boisko. Jego utrzymanie nie wymaga wielkiego nakładu pracy – owszem, w sezonie letnim trzeba go regularnie kosić i nawadniać, ale to właściwie wszystko. Raz na kilka lat warto napowietrzyć ziemię za pomocą wertykulatora. Takiego sprzętu nie trzeba kupować, można skorzystać z oferty wypożyczalni maszyn ogrodowych – podpowiada nasz rozmówca z firmy Arkadia.

Większość amatorów ogrodnictwa może pochwalić się sporym kompletem narzędzi ręcznych. Łopaty i łopatki, motyki, grabki i grabie, pikowniki, nożyce, sekatory, siekiery, piłki, brzeszczoty… praca nad grządkami czy formowaniem żywopłotów nie byłaby możliwa bez tych klasycznych przyborów. W niektórych sytuacjach warto sięgnąć także po elektronarzędzia. Piła elektryczna znacznie ułatwi usuwanie najgrubszych konarów czy uschniętych krzewów.

Akcesoria ogrodowe, które ułatwią ci pracę

Oprócz narzędzi ogrodowych do utrzymania zieleni przydają się też dodatkowe akcesoria. Wróćmy chociażby do kwestii podlewania trawnika. Jeżeli używając szlauchu, nie chcesz za każdym razem walczyć z załamaniami na wężu, zainwestuj w niedrogie, a jakże pożyteczne rozwiązanie, jakim jest bęben lub wózek do nawijania węża. W dobrym sklepie z akcesoriami ogrodowymi znajdziesz też zraszacze i wygodne pistolety zraszające, szybkozłącza do instalacji spryskiwaczy, a nawet pompy (niezbędne, jeśli system jest zasilany ze studni). Co jeszcze się przyda? W każdym obejściu na pewno powinna być drabina. Jej obecność docenisz zwłaszcza podczas pielęgnacji drzew ozdobnych czy zbierania plonów z tych owocowych.

Nie zapominajmy o celu pielęgnacji ogrodu. Dbając o działkę, przygotowujemy sobie strefę relaksu, a więc muszą tu znaleźć się wygodne meble ogrodowe. Zasłużony wieczorny odpoczynek będzie przebiegał milej przy zapachu kiełbasek z grilla, warto więc zainwestować też w taki sprzęt. W upalne dni na pewno docenisz schronienie pod dużym parasolem, a może nawet przyjemny chłód wody w basenie. W końcu w tym roku raczej nie będziemy spędzać czasu na publicznych plażach…

śr. ocena 0 / głosów 0