Jakie oświetlenie wybrać do ogrodu?

Każdy wie, jak istotne jest odpowiednie oświetlenie wnętrz, natomiast nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma rozjaśnienie terenów zewnętrznych, czyli na przykład ogrodu. Także te przestrzenie, w których przebywamy, a które nie znajdują się wewnątrz budynków, powinny być właściwie zaaranżowane: po to, byśmy lubili spędzać w nich swój wolny czas. Sprawdźmy więc, jakie oświetlenie wybrać do swojego ogrodu.

Lampy solarne w ogrodzie

Na co zwracać uwagę, chcąc wybrać oświetlenie do ogrodu?

Jeśli chcemy zapewnić swojemu ogrodowi więcej światła, kiedy nadchodzi pora nocna, powinniśmy zadbać o wyposażenie tej przestrzeni w odpowiednie oświetlenie, na przykład w postaci lamp. Jest to zadanie niełatwe, dlatego na sam początek, przed wizytą w wybranym sklepie z oświetleniem do ogrodu lub na stronie internetowej wybranego sprzedawcy, na przykład sklepu internetowego wnaszymdomu.pl, musimy dokładnie przemyśleć, jakie są nasze oczekiwania względem produktu, który planujemy kupić.

Niestety sprecyzowanie swoich wymagań bardzo często tylko z pozoru wydaje się zupełnie nieskomplikowane. Dzieje się tak najczęściej wtedy, kiedy zwyczajnie nie wiemy, co oferują nam sklepy z oświetleniem zewnętrznym. Przez to trudno jest nam ustalić, czego tak naprawdę potrzebujemy. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, jak wybrać idealne oświetlenie do ogrodu, czyli o czym pamiętać, wybierając się na zakupy.

Planując wprowadzenie iluminacji do swojego ogrodu, należy ustalić, jak wiele miejsc wymaga rozświetlenia – w ten sposób uda nam się sprecyzować liczbę lamp, którą będziemy potrzebować. Tak przygotowani będziemy mogli pójść do sklepu z oświetleniem zewnętrznym i kupić dokładnie tyle lamp, ile uznamy za konieczne. Pamiętajmy jednak o jednej, bardzo ważnej kwestii – to, jak wiele miejsc w naszym ogrodzie będzie rozświetlonych, przesądzi o tym, jaki klimat panować będzie w naszej strefie wypoczynku.

Jednak nie tylko liczba lamp wpływa na atmosferę panującą w ogrodzie. Równie istotna jest barwa światła, generowana przez wybrane przez nas źródła. Ciepła barwa zawsze jest przyjemniejsza niż zimna barwa, natomiast nie rozjaśnia wybranej przestrzeni na tyle, by każdy element, który się w niej znajduje, był wyraźnie dostrzegalny.

Oświetlanie ogrodu lampami solarnymi czy lampami zasilanymi prądem?

Idealne oświetlenie w ogrodzie powinno być tak naprawdę mieszane, tj. – składać się zarówno z lamp solarnych, jak i tradycyjnych, zasilanych prądem. Dzięki temu o każdej porze roku nasz ogród będzie pięknie rozświetlony: latem skorzystamy z ekonomicznego i ekologicznego oświetlenia, a zimą z alternatywnego, czyli tradycyjnego – po to, by zawsze cieszyć się urokami swojego ogrodu. Możemy też postawić wyłącznie na lampy solarne. Jest to dobry pomysł przede wszystkim wtedy, kiedy wiemy, że nie korzystamy ze swojego ogrodu zimową porą.

śr. ocena 0 / głosów 0