Wybieramy ceramikę do łazienki – funkcjonalność połączona z designem

W wystroju wnętrz liczy się niepowtarzalny design w połączeniu z funkcjonalnością. Ma to znaczenie w przypadku każdego pomieszczenia, szczególnie istotne jest jednak w przypadku łazienki, która powinna być nie tylko ładna, ale i wygodna w użytkowaniu. Z tego powodu dużą wagę przywiązuje się do znajdujących się w niej elementów, wśród których najistotniejsze rolę odgrywa ceramika łazienkowa.

Ceramika łazienkowa

Pod pojęciem ceramiki łazienkowej kryją się wszystkie te elementy wyposażenia łazienki, które zostały wykonane z pokrytej szkliwem ceramiki, z wyłączeniem płytek ceramicznych. Należą więc do nich umywalki, miski WC, bidety, wanny czy też brodziki ceramiczne. Na popularność tego materiału i jego powszechne zastosowanie w produkcji sprzętów użytkowych wpływa fakt, że jest on niezwykle odporny na wysokie temperatury czy też działanie wody i wilgoci. Warunkuje to jego trwałość i zachowanie swoich właściwości, nawet mimo bardzo intensywnej eksploatacji. Wybierając ceramikę do łazienki trzeba mieć świadomość, że będzie ona służyła przez lata. Musi być zatem nie tylko ładna i zgodna z naszym wyczuciem smaku, ale również w pełni funkcjonalna, ponieważ będziemy oczekiwać od niej wygody użytkowania.

Jak twierdzi pracownik sklepu z wyposażeniem łazienek Poseidon, w przypadku ceramiki łazienkowej najważniejsze jest znalezienie kompromisu pomiędzy funkcjonalnością a designem, musimy mieć bowiem świadomość, że w łazience spędzamy dużą część swojego dnia, dlatego też najważniejsze jest, aby znajdujące się w niej sprzęty były dla nas wygodne. Z tego powodu warto zasięgnąć opinii specjalistów, którzy doradzą w wyborze najlepszych rozwiązań. Nie sposób się z tym nie zgodzić, tym bardziej, że wybór ceramiki jest naprawdę ogromny.

Ceramika łazienkowa – kształt i sposób montażu

Najpopularniejszym kolorem ceramiki łazienkowej jest biel, kojarzy się ona bowiem ze sterylnością i czystością. Nie znaczy to jednak, że wszystkie tego typu elementy są do siebie podobne. Różnią je przede wszystkim kształty, jak i sposób montażu. Jeżeli chodzi o umywalki ceramiczne, mamy do wyboru zarówno owalne, okrągłe, jak i prostokątne. Co więcej oprócz tradycyjnych, umieszczanych w blacie, coraz większą popularność zyskują umywalki nablatowe. Każda z nich jest na swój sposób funkcjonalna, jednak trzeba ją dobrać do indywidualnych potrzeb. W małej łazience lepiej sprawdzą się niewielkie umywalki tradycyjne, natomiast w nowoczesnym pokoju kąpielowym design z pewnością podkreślą umywalki nablatowe. Podobnie sytuacja wygląda z miskami WC i bidetami, gdzie wybór kształtu nie będzie jedynym dylematem. W zależności od ilości miejsca, mamy do wyboru miski podwieszane bądź też stojące.

Jeśli ceramikę łazienkową dostosujemy do możliwości architektonicznych łazienki, z pewnością będzie ona nie tylko ładna, ale też funkcjonalna, producenci dbają bowiem o to, aby była ona zaprojektowana w sposób jak najbardziej komfortowy w użytkowaniu.

śr. ocena 5 / głosów 1