Rodzaje nasadek na sedes dla osób niepełnosprawnych

Osoby starsze i niepełnosprawne często mają trudności w korzystaniu z sanitariatów. Są to podstawowe czynności, podczas których chcą być jak najbardziej samodzielne. Dla ułatwienia im codziennego życia stworzono gadżety medyczne do stosowania w domu. Jednym z nich są nasadki na sedes. Osoby mające problem z poruszaniem się mogą dzięki nim cieszyć się komfortem we własnym domu. 

Nakładka na sedes dla osoby niepełnosprawnej

Rodzaje nasadek na sedes 

Osoby starsze i niepełnosprawne często mają problemy ze swobodnym poruszaniu się po własnym domu i w wykonywaniu prostych, codziennych czynności. Dla ułatwienia im funkcjonowania producenci zabudowy mieszkań wymyślają coraz to nowsze rozwiązania. Dotyczy to zwłaszcza sanitariatów, z których osoby takie chcą korzystać raczej samodzielnie.

Jednym z produktów, które zdobyły ich sympatię, są nasadki na sedes. Te nowoczesne gadżety zapewniają osobom starszym i niepełnosprawnym komfort poruszania się po mieszkaniu. Nasadki toaletowe, należy dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jedną z wytycznych jest tutaj wzrost. Źle dobrana nasadka może sprawić kłopoty z siadaniem i wstawaniem z toalety. Dlatego też podczas siedzenia na sedesie stopy powinny płasko przylegać do podłogi, a kolana być zgięte pod kątem 90 stopni – doradza przedstawiciel sklepu medycznego i wypożyczalni ZDROWIE.

Nasadki można wybierać także pod względem wyprofilowania. Jest to niezwykle ważne dla utrzymania właściwej higieny intymnej. Nasadka musi być też kompatybilna z muszlą klozetową. Wśród dostępnych modeli można spotkać nasadki z klapą lub bez podwyższone oraz wytrzymałe na duże obciążenie.

Zalety stosowania nasadek na sedes dla osób niepełnosprawnych 

Nasadki toaletowe ułatwiają życie wielu osobom. Korzystaj z nich nie tylko osoby starsze i niepełnosprawne, ale także będące po operacji lub w okresie rekonwalescencji. Do osób o obniżonej sprawności ruchowej, dla których nasadki są idealnym rozwiązaniem, należą też:

  • pacjenci z artretyzmem,
  • z endoprotezą,
  • poruszające się o kulach,
  • z zapaleniem stawów,
  • z bólami kostno-stawowymi.

Artykuły medyczne charakteryzujące się wysoką jakością są wyposażone w solidne systemy mocowania. Dzięki nim nasadka jest stabilnie osadzona na muszli klozetowej, a korzystanie z niej jest całkowicie bezpieczne. Osoby korzystające z tego typu akcesoriów mogą być samodzielne i cieszyć się wysokim komfortem użytkowania. Szeroki wybór nasadek na sedes daje możliwość dopasowania kształtu i wysokości do konkretnej osoby. W większości przypadków tworzywo wykorzystane do ich produkcji jest hipoalergiczne, co zapobiega uczuleniom, zakażeniom bakteryjnym oraz zapewnia łatwość w czyszczeniu i dezynfekcji.  

śr. ocena 0 / głosów 0