Na co zwracać uwagę przy zakupie dozownika do mydła?

Dozowniki do mydła pozwalają na zachowanie higieny podczas mycia rąk, co szczególnie ważne jest w toaletach, z których każdego dnia korzysta wiele osób. Na rynku znaleźć można różne rodzaje dozowników. Radzimy na co należy zwracać uwagę podczas kupowania dozownika do mydła.

Mydła w płynie – dlaczego są tak chętnie wybierane?

Coraz częściej w toaletach, zarówno prywatnych jak i publicznych, zamiast tradycyjnego mydła w kostce pojawia się mydło w płynie lub w piance. Jest to zrozumiałe, ponieważ pod wieloma względami mydło w kostce nie dorównuje pozostałym typom mydeł.

Mydło w płynie lub piance, ze względu na sposób jego aplikowania, jest o wiele bardziej praktyczne i bezpieczne dla naszego zdrowia. Nie jest żadną tajemnicą, że na mydle w kostce pozostają bakterie, szczególnie jeśli używa go wiele osób. Dla zachowania jak najlepszej higieny lepiej więc używać mydeł w płynie podawanych przez specjalne dozowniki – radzi ekspert reprezentujący firmę LINEA TRADE.

Dozowniki do mydła w płynie od dawna spotykamy w toaletach publicznych, jednak od jakiegoś czasu pojawiają się także w prywatnych łazienkach w domach i mieszkaniach. Za ich wyższością przemawia nie tylko wyższy poziom higieny, ale też estetyka, funkcjonalność i ekonomiczność tego rozwiązania.

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu dozownika do mydła w płynie?

Podczas kupowania dozownika do mydła w płynie warto zastanowić się nad tym, czego od niego oczekujemy. Różne modele dozowników charakteryzują się różnymi właściwościami  i funkcjami, dlatego warto poznać możliwości, jakich możecie się po nich spodziewać.

Dozowniki do mydeł w płynie podzielić można, między innymi, ze względu na sposób podawania środka myjącego. W tej kategorii wyróżniamy dozowniki manualne, automatyczne i łokciowe. Te pierwsze mają zwykle najbardziej korzystne ceny, a ich szeroki wybór pozwala na ich idealne dopasowanie do stylu łazienki. Jednak za najlepsze pod względem funkcjonalności i poziomu higieny uznawane są dozowniki automatyczne (bezdotykowe i łatwe w czyszczeniu) i łokciowe (polecane szczególnie do placówek medycznych).

Ważną cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wybieraniu dozownika do mydła jest również jego pojemność. Aby wybrać ten najbardziej odpowiedni musicie dostosować go do liczby osób, które będą z niego korzystać. Największe dystrybutory (o pojemności 1 l) świetnie sprawdzą się w toaletach publicznych. Do prywatnych toalet można wybrać dozownik o mniejszej pojemności.

Dozowniki do mydła różnią się też zastosowaniem, a konkretnie rodzajem mydła, do podawania którego są przeznaczone. Do wyboru macie dozowniki na mydło w płynie oraz takie na mydło w pianie. Ważny jest też sposób uzupełniania mydła (można dolewać je z kanistra lub wymieniać wkłady).

Jak widać, wybór odpowiedniego dozownika do mydła w płynie wcale nie jest aż tak prosty, jak mogłoby się to wydawać. Na szczęście ilość dostępnych rozwiązań daje mnóstwo potencjalnych możliwości, spośród których każdy wybierze produkt idealnie dopasowany do jego potrzeb i oczekiwań.

śr. ocena 5 / głosów 5