Łazienka – prywatne SPA

Łazienka przede wszystkim musi być funkcjonalna. Konieczne są w niej toaleta, wanna albo prysznic, pralka i umywalka – czasem tyle wystarcza, aby zabrakło dodatkowej przestrzeni. Mimo wszystko łazienka nie musi być nudna. Sprawdź, jak wyczarować ze zwykłej łazienki klimatyczne i nastrojowe miejsce odpoczynku. Poniżej przedstawiamy pomysły, jak mimo malej przestrzeni stworzyć w łazience relaksacyjne SPA.

lazienka

Przestrzeń do kąpieli

Niezależnie od tego, czy w Twojej łazience znajduje się wanna czy prysznic, w łazience SPA przestrzeń przeznaczona do kąpieli jest najważniejsza, dlatego też należy jej poświęcić wiele uwagi oraz wybrać  odpowiednią aranżację, która nada odpowiedniego stylu całemu pomieszczeniu.

Wymarzoną przestrzeń do kąpieli stworzymy dzięki kilku prostym pomysłom. Nie musimy mieć specjalnej wanny o nietypowych kształtach. Wystarczy kilka dodatków, które umieścimy w wyznaczonych do tego celu miejscach. W małej łazience każdy fragment powierzchni powinien być funkcjonalny i odpowiednio zagospodarowany. Wolne miejsce na akcesoria i dodatki jest niezwykle cenne, dlatego warto zaplanować układ łazienki tak, aby wykorzystać wszystkie zakamarki.

Najlepiej sprawdzą się półki w ścianie – można niektóre przeznaczyć na środki do higieny, niektóre natomiast – na dekoracje. W przestrzeni do kąpieli nie może zabraknąć kulek zapachowych, aromatów  i zapachowych świec. W ozdobnych naczyniach możemy przechowywać sole do kąpieli, a w dekoracyjnych flakonikach – aromatyczne olejki. Różne podstawki na wannę mogą przydać się jako miejsce na ulubioną lekturę albo kieliszek wina. W tak stworzonej przestrzeni zrelaksujemy się po ciężkim dniu.

Nastrojowe oświetlenie

Bardzo duże znaczenie ma odpowiednie oświetlenie. Białe intensywne światło sprawia wrażenie dziennego pomieszczenia, któremu daleko do nietypowego relaksacyjnego zakątka. Panuje wielka moda na oświetlenia LED – czemu by nie wykorzystać ich w aranżacji łazienki? Doskonałym pomysłem jest podwieszany sufit, który oświetlimy od góry kolorowymi halogenami. Światło może się zmieniać albo być jednostajne, jeśli wybrany kolor nas uspokaja albo pasuje do aranżacji łazienki. Co więcej, zamiast bardzo jasnego ogólnego źródła światła, postawmy na przyciemnione żółte, które da efekt delikatnego półmroku. W takich warunkach relaks zamieni się w błogie chwile.

Wykończenie łazienki SPA

Kolorowe łazienki z kafelkami w motywy morskie albo szlaczki odeszły do lamusa. Wybierzmy ekstrawaganckie kolory albo spokojne, które ożywimy fototapetą albo popartowym obrazem. Zadbajmy o duże lustra, które albo wypełnią całą ścianę, optycznie powiększając pomieszczenie, albo złóżmy je z pojedynczych elementów w zaskakujący kształt dopełniający stylistykę łazienki.