Kosz na pranie – Twoje miejsce na brudną odzież      

Kosz na pranie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia funkcjonalnego mieszkania. Chociaż jego praktyczny wymiar jest najważniejszy, to warto zwrócić uwagę także na stylistykę oraz jakość wykonania. Jaki kosz na bieliznę oraz pozostałą brudną odzież sprawdzi się najlepiej? Dowiedz się, czym konkretnie kierować się podczas wyboru tego obowiązkowego pojemnika znajdującego się w każdej użytecznej łazience.

Zwróć uwagę na to, czy kosz na pranie jest praktyczny 

Decydując się na konkretny kosz na pranie, należy zwrócić uwagę na jego wielkość. Jeśli ma to być jedyny pojemnik na brudną odzież, to warto dopasować ją do ilości ubrań oraz częstotliwości prania. Rozmiar kosza powinien być także dopasowany do przestrzeni, w której będzie umieszczony – chociaż powinien być przede wszystkim pojemny, to warto pamiętać, że duży pojemnik np. w niewielkiej łazience będzie zajmował sporo miejsca, co z kolei będzie stanowiło jego duży minus. Ponadto, oprócz właściwych wymiarów, warto także zastanowić się, czy dobrym rozwiązaniem będzie wybór kosza z przegrodami. Dzięki temu będzie można podzielić odzież i bieliznę do prania np. według rodzaju lub na poszczególnych członków rodziny. Dodatkowo, aby kosz na pranie był praktyczny, należy zwrócić uwagę na jego formę. Najlepiej sprawdzą się pojemniki wyglądem przypominające metalowe kosze z dyskontów. Dzięki temu nie dojdzie m.in. do zawilgocenia i ewentualnego zniszczenia ubrań. Ponadto, aby pojemnik na brudne ubrania był łatwy w użytkowaniu, warto zdecydować się na taki, który można zawiesić na froncie szafki za pomocą haczyków. Gdy półka zostanie otwarta, to z łatwością można wyjąć pojemnik z korpusu i przenieść go np. bliżej pralki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kosz na bieliznę i brudną odzież?

Podczas wyboru kosza na bieliznę i brudną odzież istotnym jest także materiał, z jakiego został wykonany pojemnik. Najlepiej sprawdzą się te metalowe i z plastiku, gorzej np. z wikliny bądź materiałów syntetycznych – podkreśla specjalista ze sklepu Wireli.pl.

Ponadto, warto zastanowić się także, czy lepiej sprawdzi się kosz wolnostojący, czy może jednak kosz do zabudowy. Należy podkreślić, że zabudowa kosza niweluje kilka problemów takich jak przykry zapach czy widok brudnych ubrań od razu po wejściu do łazienki. Z kolei, jeśli ma to być pojemnik wolnostojący, to warto zdecydować się na ciekawy wzór i kolor, które pięknie wpiszą się w aranżację pomieszczenia.

śr. ocena 5 / głosów 5