Jak urządzić małą, ale funkcjonalną łazienkę w bloku?

Mała łazienka nie zawsze musi oznaczać problemy z aranżacją przestrzeni. Producenci coraz częściej wychodzą naprzeciw ograniczeniom związanym z małym metrażem. Ciasna łazienka, która wydaje się niemożliwa do urządzenia, może stać się przestronna i funkcjonalna. Przed wyborem mebli i sprzętu należy dokładnie rozplanować całą przestrzeń. Warto określić jakie elementy są niezbędne i ustalić odpowiednie odległości między nimi. Stłoczenie urządzeń jest niewygodne w użytkowaniu i daje wrażenie jeszcze większej ciasnoty i zatłoczenia.

mała łazienka

Jakie urządzenia najlepiej sprawdzą się w małej łazience?

Przy urządzaniu małej łazienki częstym dylematem jest wybór między wanną a prysznicem. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na zachowanie tych dwóch opcji w jednym. Wanna z kabiną prysznicową to idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni. Inną możliwością, dla osób preferujących wanny, jest montaż małej wanny narożnej. Osoby, które wolą postawić na prysznic będą zadowolone z opcji typu walk- in wykorzystującej funkcjonalny odpływ liniowy. Jest to prysznic pozbawiony brodzika, posiada jedynie przeszklone ścianki kabiny, co pozwala optycznie powiększyć wnętrze i uczynić je bardziej przestronnym. Wybierając umywalkę warto postawić na umywalki nablatowe, które prezentują się niezwykle stylowo a przestrzeń pod umywalką, można wykorzystać na pojemne szafki, niezwykle przydatne i funkcjonalne w zagospodarowaniu małej łazienki.  Przy mniejszej przestrzeni warto zdecydować się umywalki w małej, okrągłej formie, które pozwolą zaoszczędzić dodatkowe miejsce.

Jakie płytki wybrać do małej łazienki?

W aranżacji małej przestrzeni oprócz sprzętu dużą rolę odgrywa kolorystyka i stylizacja wnętrza. Bezpiecznym rozwiązaniem dla niewielkiej łazienki są klasyczne białe płytki, które odpowiednio rozświetlą pomieszczenie. Na małym metrażu warto zachować umiar we wzorach i kolorach, gdyż nadmierne dekoracje mogą sprawić, że wnętrze będzie sprawiać wrażenie jeszcze mniejszego. W małych łazienkach świetnie sprawdzi się również uniwersalna szarość, brązy lub ciepły beż. Jeśli chodzi o wybór faktury, dobrą decyzją będą błyszczące płytki o niewielkich rozmiarach. Elementy kolorowe i wzorzyste warto umieścić na podłodze i na niewielkich fragmentach ścian, np. w kabinie prysznicowej, nad wanną lub nad umywalką. Pozwoli to nadać wnętrzu innego charakteru, a nie będzie sprawiać wrażenia zatłoczonej przestrzeni. Różnorodna gama płytek ceramicznych dostępna jest w sklepie Imex Top 32, który oferuje również szeroki wybór dobrej jakości urządzeń łazienkowych.

śr. ocena 0 / głosów 0