Jak urządzić łazienkę w stylu włoskim?

Styl włoski w kontekście wystroju wnętrz jeszcze całkiem niedawno kojarzył nam się przede wszystkim ze stylem wyjątkowo bogatym. Jak ma się to do obecnych trendów, gdzie prym wiedzie minimalizm, któremu bliżej do chłodnej Skandynawii niż ciepłej Italii? – W naszym artykule postaramy się przekonać, że można dziś urządzić łazienkę w stylu włoskim, a przy tym trzymać się kilku szczególnie cennych wskazówek, które mówią o unikaniu nadmiaru.

Łazienka w stylu włoskim

Elegancka łazienka w kolorach ziemi

Zacznijmy od barw, bo to bardzo ważne. Łazienka w stylu Włoskim to łazienka w tak zwanych kolorach ziemi. Mowa więc o bieli, czerni i różnych odcieniach beżu, brązu, szarości.

Detale to z założenia złoto, choć możemy wybrać też odcienie miedzi, czy srebro, bo jak mówi nam fachowiec z TC HOME z Katowic: „Tak naprawdę konkretny styl wnętrza tworzy spójnie skomponowana całość. Podstawą stylu w łazience bez wątpienia będzie glazura„.

Choć w języku budowlanym płytki należą do grupy produktów do wykończenia, dla architekta wnętrz są najczęściej bazą do stworzenia konkretnego projektu. Włoska glazura łazienkowa jest zwykle jasna i delikatna dla oka. W tym stylu nie ma miejsca na chaos i intensywne barwy, jak mocny błękit, turkus, czy zieleń (wymieniamy akurat te kolory, jako przykłady, gdyż lubimy je w łazienkach w innych estetykach).

Zdobiona armatura i meble w stylu włoskim

We wstępie napomknęliśmy o skojarzeniu stylu włoskiego z bogactwem nie przypadkowo, gdyż dawniej we włoskich łazienkach widywaliśmy na przykład potężne, bogato zdobione świeczniki i żyrandole. Dzisiaj raczej na takie rozwiązanie się nie zdecydujemy, co wiąże się z minimalizmem i unikaniem nadmiaru. Warto jednak zaznaczyć: choć się łączą, nadmiaru nie unikamy wyłącznie dlatego, że nasze oczy bardziej cieszy minimalizm. Po prostu stawiamy na funkcjonalność. W naszej łazienki we włoskim stylu chętniej więc wybierzemy elegancką, zdobioną armaturę, niż dekoracyjne dodatki, które do niczego nie będą nam w praktyce służyć. Artykuły do wystroju wnętrz to też stylowe meble. Urządzenie nowoczesnej łazienki w stylu włoskim wymaga więc od nas pewnego rodzaju kompromisów. Warto przyjrzeć się bliżej panującym obecnie trendom, jakie prezentują projektanci wnętrz z prawdziwego zdarzenia, mając na uwadze, że w sieciowym markecie możemy nie znaleźć produktów, jakie zobaczyliśmy w zaproponowanych aranżacjach. Jednak bez obaw, włoskie płytki do naszego wymarzonego domowego SPA znajdziemy w sklepie, który na takich właśnie koncentruje swoją działalność.

śr. ocena 0 / głosów 0