Grzejnik jako ozdoba łazienki

Grzejniki łazienkowe coraz częściej są traktowane nie tylko jako funkcjonalna część wyposażenia wnętrza, ale również jako istotny element, który pełni ważną funkcję dekoracyjną. Obecnie oferowane przez czołowych producentów grzejników modele urządzeń znacznie się różnią od tych, które były dostępne w sklepach jeszcze 20-30 lat temu. W artykule dokładniej opisujemy, w jaki sposób można wykorzystać grzejnik łazienkowy jako istotny element aranżacji wnętrza oraz czym się charakteryzują łazienkowe grzejniki dekoracyjne.

ozdoba lazienki grzejniki

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzają się grzejniki dekoracyjne?

Grzejniki dekoracyjne są obecnie stosowane w łazienkach urządzonych w różnym stylu. Najlepiej się jednak prezentują przede wszystkim we wnętrzach, które są urządzone w tradycyjny sposób, bez zbyt wielu niestandardowych elementów aranżacji. W takich  bowiem dodanie specjalnego grzejnika dekoracyjnego nie jest już potrzebne, ponieważ ten zapewne się gdzieś zagubi w natłoku innych rzeczy i w ogóle nie będzie zwracał na siebie uwagi. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie tego typu grzejnika łazienkowego we wnętrzu, w którym nie będzie musiał konkurować z innymi rzeczami. Grzejniki dekoracyjne bardzo dobrze się prezentują przede wszystkim w łazienkach, w których zastosowano neutralne kolory i prosty design. Wtedy są nie tylko istotnym elementem funkcjonalnym, ale również stają się ważną ozdobą.

Odpowiedni grzejnik łazienkowy jako ważny element całości

Wybierając odpowiedni grzejnik dekoracyjny do swojej łazienki trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to, żeby był on istotnym elementem całości i pasował lub dobrze się uzupełniał z innymi zastosowanymi w łazience elementami wykończenia.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego z akcesoriami łazienkowymi Ceramed:

Wybierając grzejnik dekoracyjny do łazienki, ma się dwie możliwości: albo będzie to element, który swoją kolorystyką i kształtem będzie idealnie pasował do kolorystyki i stylu innych zastosowanych podczas wykańczania łazienki elementów, albo będzie od nich całkowicie inny, po to, żeby zwracać na siebie więcej uwagi.  W tym drugim przypadku, dobrze się sprawdzą przede wszystkim metalowe grzejniki łazienkowe w intensywnych kolorach lub w oryginalnym kształcie.

Możliwości mamy naprawdę dużo, ponieważ w sklepach z pewnością uda nam się znaleźć grzejnik łazienkowy w dowolnym kolorze i w różnych kształtach.  W nowoczesnych wnętrzach z pewnością świetnie się sprawdzą przede wszystkim grzejniki dekoracyjne, które charakteryzują się prostą formą i minimalistycznym designem. Ciekawy efekt osiągniemy jednak także, jeżeli grzejnik będzie całkowicie oderwany od innych elementów wystroju. Wybór zależy tylko od naszego gustu!

Jakie cechy powinien mieć grzejnik dekoracyjny?

Wybrany przez nas grzejnik dekoracyjny powinien przede wszystkim się doskonale prezentować i być prawdziwą ozdobą łazienki. Wybierając go, trzeba jednak oczywiście także zwrócić uwagę na to, czy na pewno będzie też  w pełni funkcjonalny. Musi oczywiście charakteryzować się odpowiednią mocą grzewcza, żeby być w stanie skutecznie ogrzać całe wnętrze. Warto też pomyśleć o tym, żeby umieścić go w takim miejscu, żebyśmy mogli np. wysuszyć przy nim mokre ręczniki lub ubrania, a przy tym, żeby nie miało to negatywnego wpływu na estetykę wykończenia łazienki. Duża ilość sprzedawanych obecnie grzejników łazienkowych, także tych dekoracyjnych, ma z resztą wbudowane wieszaki lub relingi, które ułatwiają suszenie na nich rzeczy.

śr. ocena 5 / głosów 2