Gdzie trzymać papier toaletowy w łazience?

Łazienka to nie tylko miejsce, w którym dbamy o podstawowe czynności fizjologiczne, myjemy się, malujemy, czasem też ubieramy. To również ważne pomieszczenie do przechowywania niezbędnych w domu akcesoriów. Chodzi tu przede wszystkim o środki czystości i artykuły higieniczne, w tym papier toaletowy. Miejsce przechowywania papieru powinno być dyskretne i funkcjonalne. Co warto wiedzieć na ten temat?

Wieszaki i pojemniki na papier

Papier toaletowy powinien w łazience znajdować się zawsze w zasięgu ręki, a więc należy go umieścić w bezpośrednim sąsiedztwie toalety. Warto przy tym zadbać o specjalne akcesoria, które będą dobrze się prezentowały. Rolka umieszczona na spłuczce czy wannie wygląda bowiem mało estetycznie, dlatego lepiej sprawdzą się tu odpowiednie przyrządy, takie jak:

  • Wieszaki na papier toaletowy – to tradycyjne rozwiązanie umożliwiające dogodny dostęp do papieru, Zawieszoną rolkę można wygodnie rozwijać i w razie potrzeby wymieniać. Na rynku dostępne są przy tym różne warianty wieszaków w szerokiej gamie kolorystycznej i o oryginalnym wzornictwie. Do wyboru są m. in. modele z klapką lub bez osłony, wieszaki metalowe, plastikowe, na przyssawkę – możliwości jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy może znaleźć wieszak pasujący do aranżacji łazienki.
  • Pojemniki na papier toaletowy – bardziej dyskretnym sposobem na przechowywanie papieru toaletowego jest instalacja specjalnego pojemnika, w którym umieszcza się rolkę. Tak ukryty papier można wygodnie rozwijać, ale nie rzuca się on w oczy. Do wyboru są przy tym pojemniki na papier o różnych wymiarach, mieszczące zarówno standardowe, jak i większe rolki papieru. Dodatkowo artykuły tego typu mogą być wyposażone w zamek na klucz oraz wizjer informujący o ilości pozostałego papieru. To dobre rozwiązanie do łazienek zarówno w domach, jak i obiektach użyteczności publicznej.

Zapas papieru toaletowego – gdzie przechowywać?

Zazwyczaj w domach posiadamy zapasowe rolki papieru toaletowego, oprócz tych wykorzystywanych na bieżąco. Gdzie przechowywać taki papier, aby był łatwo dostępny, a przy tym dyskretnie ukryty przed wzrokiem?

Dobrym rozwiązaniem będą szafki łazienkowe. – Podpowiada pracownik sklepu z artykułami łazienkowymi Karolewscy.pl. – W przypadku małego pomieszczenia sprawdzą się natomiast praktyczne, metalowe półki, np. narożne. Można się także zdecydować na specjalne stojaki lub uchwyty na papier toaletowy. Dobrym rozwiązaniem będą także estetyczne pojemniki – do łazienki warto wybrać zwłaszcza te plastikowe, odporne na wilgoć. Tak przechowywany papier będzie łatwo dostępny, a przy tym nie będzie rzucał się w oczy. To sposób na funkcjonalną i estetyczną łazienkę.

śr. ocena 5 / głosów 5