Drzwi prysznicowe przesuwne czy otwierane?

Zarówno w nowym budownictwie, jak i podczas remontu starszych mieszkań, coraz częściej tradycyjne wanny zastępowane są prysznicami. Takie rozwiązanie jest nie tylko znacznie bardziej wygodne, ale także ekonomiczne.

drzwi-prysznicowe

Według zwolenników wanien nic nie może równać się z długim wylegiwaniem się w ciepłej kąpieli z bąbelkami. Jednak podejście takich osób szybko zmienia się, kiedy wypróbują prysznica np. z funkcją masażu lub pod nowoczesną deszczownicą – przekonuje nasz rozmówca z firmy Omnires.

Oprócz oszczędności wody, wygody korzystania przez wszystkich, bez względu na ewentualne ograniczenia sprawności ruchowej, bardzo ważną zaletą pryszniców jest możliwość eleganckiego wkomponowania w przestrzeń łazienki o nawet bardzo niewielkiej powierzchni.

Kabina prysznicowa bez drzwi?

Jednym z najnowszych trendów w aranżacji łazienek jest montaż otwartego prysznica typu walk-in. Niewątpliwie, jest to bardzo efektowne rozwiązanie, posiada jednak kilka poważnych wad. Najważniejszą z nich jest kłopotliwe rozchlapywanie wody po całej łazience i konieczność sprzątania po każdej kąpieli. Inną niedogodnością jest dyskomfort, wywołany brakiem osłony w razie przypadkowego wejścia.

Tradycyjne drzwi prysznicowe otwierane/uchylne

Uchylne drzwi prysznicowe wciąż stanowią najpopularniejsze rozwiązanie. Są wygodne i eleganckie, łatwe w montażu i późniejszej pielęgnacji. Drzwi otwierane można zainstalować w kabinie prysznicowej o dowolnym kształcie. Większość modeli otwiera się na zewnątrz, jednak jeśli w łazience nie mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy zdecydować się na drzwi otwierane do środka. Obecnie produkowane są zarówno jedno- jak i dwuskrzydłowe drzwi prysznicowe.

Drzwi prysznicowe przesuwane

Przesuwne drzwi prysznicowe doskonale sprawdzają się w najmniejszych łazienkach i niewielkich kabinach, w których nie ma możliwości zamontowania drzwi otwieranych do środka – mówi specjalista z Salonu Omnires.

Otwieranie ich polega na przesunięciu skrzydła wzdłuż prowadnicy. Choć bardzo praktyczne w użytkowaniu, niedogodności pojawiają się w momencie czyszczenia wielu drobnych elementów szyny i wewnętrznej strony drzwi.

Trudno o jednoznaczną ocenę i przyznanie lauru pierwszeństwa któremuś z tych rodzajów drzwi prysznicowych. Wybór zawsze powinien uwzględniać indywidualne potrzeby i oczekiwania przyszłych użytkowników oraz ograniczenia architektoniczne łazienki. Na szczęście bogactwo współczesnej oferty umożliwia bardzo szeroki wachlarz możliwości.