Czym są kabiny prysznicowe typu walk in?

Kabiny prysznicowe typu walk in stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Ten nowy trend z powodzeniem wypiera tradycyjne wanny i zyskuje coraz większe grono zwolenników. Przyjrzyjmy się zatem bliżej zaletom i wadom kabin prysznicowych typu walk in.

Kabiny prysznicowe typu walk in stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Ten nowy trend z powodzeniem wypiera tradycyjne wanny i zyskuje coraz większe grono zwolenników. Przyjrzyjmy się zatem bliżej zaletom i wadom kabin prysznicowych typu walk in.

Czym są kabiny walk in?

Kabiny prysznicowe walki in najczęściej mają postać jednej tafli szkła, która wydziela w łazience strefę natrysku. Oczywiście taka strefa może składać się z dwóch lub trzech ścian, jednak jej cechą charakterystyczna jest to, że wszystkie te elementy są nieruchome, a zatem nie ma tu drzwi. To właśnie brak drzwi sprawia, że kabiny walk in są wyjątkowo komfortowe, bo prostu się do nich wchodzi.

Podłoga w tego typu kabinach znajduje się na poziomie posadzki, nie ma więc w nich żadnego progu, co jest niezwykle praktyczne w przypadku osób, mających problem z poruszaniem się. Takie kabiny mogą być też przestronne, bowiem nie ma tu ograniczenia co do rozmiarów brodzika. Bez problemu da się w ich również zamontować uchwyty lub siedziska.

Polecam spojrzeć też na ten ciekawy artykuł o prysznicach walk in.

Kabiny walki in – nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie

Przejrzyste tafle szkła, wydzielające strefę prysznicową stanowią nowoczesne i subtelne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się przy aranżacji łazienki w każdym stylu, zarówno tych dużych, jak i nieco mniejszych, dlatego tak szybko zyskują nowych zwolenników. Do tego wykonane są z trwałych elementów, wysokiej jakości – szyb z hartowanego szkła i chromowanych mocować oraz uchwytów – odporne są zatem na działanie czasu.

Kabiny prysznicowe walki in należą do wygodnych oraz funkcjonalnych rozwiązań, zarówno z perspektywy użytkownika, jak i ze względu na utrzymanie czystości. Mają minimalną ilość różnych elementów, które mogłyby się zużyć, np. rolek czy zawisów i które trzeba regularnie czyścić. Ponadto ich montaż nie jest zbyt skomplikowany.
Pamiętajmy jednak, żeby przy ich zakupie zwrócić uwagę na jakość szkła, które absolutnie musi być hartowane, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, i aby było ono pokryte specjalną powłoką polimeryczną, dzięki której nie będą powstawać zacieki i nie będzie osadzał się kamień. Taki kabiny znacznie łatwiej utrzymać w czystości.

Estetyka kabin walk in

Kabiny walk in w zasadzie składają się jedynie z tafli przezroczystego szkła, bez problemu wpasowują się więc w każde wnętrze. Są one praktycznie niewidoczne, dzięki czemu nie zmniejszają optycznie łazienki, co jest bardzo ważne przy mniejszych powierzchniach, a do tego nigdy nie wychodzą z mody.

Kabiny walki in – na co zwróci uwagę?

Tego typu kabiny nie są z każdej strony zamykane, a więc nie nagrzewają się tak dobrze podczas kąpieli jak w ich tradycyjnych odpowiednikach. Z kabin otwartych ciepło po prostu ucieka, dlatego należy zadbać o odpowiednio wydajny system ogrzewania w naszej łazience.

Ponadto poza ciepłem, ucieka też para wodna. Aby zatem uniknąć problemów z wilgocią ścian, musimy pamiętać o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia. Jeśli z taką wentylacją może być problem w naszej łazience to kabiny walki in nie będą najlepszym rozwiązaniem.

śr. ocena 5 / głosów 5