Ceramika łazienkowa. Charakterystyka

Wybór ceramiki łazienkowej to duże wyzwanie dla każdego, kto urządza własną łazienkę. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo wzorów, a świadomość, że jest to zakup na lata, wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Ceramika łazienkowa to przede wszystkim umywalki, brodziki, wanny, pojemniki na szczoteczki, kubeczki i inne elementy wyposażenia, które ułatwią codzienną toaletę i pomogą utrzymać porządek wśród kosmetyków i łazienkowych akcesoriów.

umywalki ceramiczne

Czym powinna charakteryzować się ceramika łazienkowa?

Idealna łazienka powinna łączyć w sobie estetyczne rozwiązania i przemyślany design, który sprawi, że pomieszczenie będzie prezentować się wyjątkowo i będzie wygodne w użytkowaniu. Ceramika i armatura to bardzo ważny element każdej łazienki, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ cena najczęściej idzie w parze z jakością. Oznacza to, że wybierając najtańszą umywalkę czy muszlę klozetową, będziemy musieli po jakimś czasie wymienić ją na nową. Wybór ceramiki łazienkowej nie może być dokonywany pochopnie, pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata.

Większość z nas wybiera ceramikę łazienkową, która charakteryzuje się prostymi kształtami, funkcjonalnością oraz architektonicznym podejściem. Jest to dobry wybór, jednak warto się odważyć i postawić na oryginalne rozwiązania. Ceramika łazienkowa jest dostępna obecnie w wielu kształtach, kolorach i wzorach.  Jak zauważa specjalista z Manufaktury w Bolesławcu Sp. z o.o. Sp. k.:

Zamiast często wybieranej białej ceramiki łazienkowej, warto zainwestować w zdobioną umywalkę. Jednokolorowe płytki montowane na ścianach i podłodze będą wspaniale współgrać ze zdobioną, np. w niebiesko-białe wzory ceramiczną misą. Takie oryginalne i ponadczasowe zestawienie nada ton całemu wnętrzu i sprawi, że nawet niewielka, skromna łazienka nabierze unikalnego charakteru.

A może ceramika łazienkowa z Bolesławca?

Wyroby ceramiczne mają długą historię, gdyż wyrabiano je w niemal wszystkich starożytnych kulturach. W Bolesławcu powstaje ręcznie wytwarzana i malowana ceramika użytkowa i dekoracyjna, która wyróżnia się piękną biało-kobaltową kolorystyką oraz wzornictwem, w którym dominują regularne wzory kwiatowe oraz kropki. Taką powtarzalność uzyskuje się poprzez technikę stemplowania wynalezioną właśnie przez bolesławieckich mistrzów ceramiki.

Jeżeli chcemy, aby nasza łazienka zyskała wyjątkowy klimat, warto wybrać ceramikę, która charakteryzuje się ciekawą kolorystyką i niespotykanym wzornictwem. Water Line to wyjątkowe połączenie wzorów inspirowanych żywiołem wody – namalowane delikatne elementy w kolorze kobaltowego granatu przypominają krople. Ceramika bolesławiecka cechuje się bogactwem wzorów, pokrywających całość naczynia, które podkreślają jego kształty. Duży wybór pojemników i akcesoriów znajdujących się w kolekcji Water Line umożliwia stworzenie niezwykłych aranżacji, dzięki którym każda łazienka zyska niesamowity charakter. Zakup ceramicznego zestawu łazienkowego może być także unikatowym pomysłem na prezent ślubny, prezent z okazji tzw. parapetówki czy rocznicę ślubu. Taka ceramika z pewnością zachwyci intensywnością kolorów i misternymi wzorami.

śr. ocena 0 / głosów 0