Zastosowanie wyspy kuchennej

Doskonale wiemy, że wyspę kuchenną możemy przeznaczyć na gotowanie, zmywanie czy przyrządzanie – nic w tym odkrywczego ani zaskakującego. W poniższym artykule spoglądamy z drugiej strony wyspy kuchennej i podpowiadamy, jak ją funkcjonalnie wykorzystać, aby nasz salon z aneksem był spójny i efektowny.

wyspa-kuchenna

Funkcjonalność ponad wszystko

Jeżeli w Twoim mieszkaniu brakuje miejsca na przechowywanie, zarezerwowanie kilku szuflad w wyspie kuchennej będzie świetnym rozwiązaniem! Spróbuj dopasować mebel do aranżacji części salonowej. Masz do wyboru podświetlane szafki za szkłem, proste drewniane półki czy zamykane szuflady z nowoczesnymi uchwytami. Na pewno nieopodal wyspy znajdzie się stół jadalniany – w związku z tym dobrym pomysłem jest wykorzystanie takich szafek na zastawę stołową i akcesoria oraz naczynia. Praktyczne rozwiązanie sprawdzi się także podczas wizyty gości. Wszystko będzie w zasięgu ręki, dzięki czemu będziemy mogli poświęcić gościom więcej czasu i uwagi.

Salon w stylu klasycznym, czyli biblioteka

Ciekawym pomysłem jest takie zaprojektowanie pomieszczenia, w którym wyspa będzie wyraźną granicą między częścią kuchenną a salonową. Po stronie aneksu kuchennego wyspa będzie pełniła swoją funkcję, po stronie salonu zaś – na przykład eleganckiego regału na książki. Książki możemy zestawiać kolorystycznie, układać różne kształty i dekorować figurkami czy małymi ozdobami w sposób, który będzie najlepiej współgrał z aranżacją naszego mieszkania.

Domowa winiarnia

Takie szafki możemy bez problemu przeznaczyć na coś innego niż książki. Jednym z takich pomysłów jest zamontowanie stojaka na wino albo zrobienie wyjątkowych szafek na butelki wina. Jeżeli lubimy kolekcjonować alkohol, nie będziemy musieli chować go w barkach ani zagracać dodatkowych szafek. Wyeksponowane gatunki win i innych alkoholi będą się pięknie prezentowały i dodadzą wnętrzu charakteru.

Domowy bar

Wystarczy ustawić dwa hokery, aby zamienić nudne pomieszczenie w oryginalną przestrzeń barową. Jej częścią może być szafka na wino urządzona zgodnie ze wskazówkami z poprzedniego akapitu. Podświetlane szafki, nisko wiszące lampy, dekoracyjne tace, wystawne naczynia albo uchwyt na wiszące kieliszki – kilka prostych trików pomogą skomponować nam całą wyspę.